Erasmus + dasturi Хalqaro Kredit Mobilligi doirasida, UrDUi “Turizm” mutaxassisligi magistrantlari uchun 2021-2022 o‘quv yilining 1- semesterida Italiyaning Padova universiteti o’qish stipendiya tanlovini e’lon qiladi.
Tanlovda ishtirok qilish shartlari:
1. Passport nusxasi
2. CV
3. Talabgorning ingliz tilini bilishi to‘g‘risida sertifikat bo’lishi shart (minimum ILTS 6.0 ball)
4. Bakalavr diplomi va ilova taqdim qilishi shart (Ilova ingliz tiliga tarjima qilingan bo’lishi shart)
5. Nomzod hujjat topshirish davrida O’zbekiston hududida bo’lishi va ayni vaqtda boshqa grant sohibi bo’lmasligi lozim
6.  Nomzodlar maxsus kommisiya ishtirokida suhbat yoki zarurat hollarda yozma shakldagi sinovlar yordamida tanlab olinadi.
Tanlovda ishtirok qilish uchun  quyidagi hujjatlarnni 15 maygacha umidjan.mat@mail.ru iga yuborishingiz so’raladi.

В рамках программы Erasmus+ International Credit Mobility Университет Падуи в Италии объявляет конкурс на получение стипендий для выпускников Ургенчского государственного университета по специальности «Туризм» для обучения в 1 семестре 2021-2022 учебного года.
Условия участия в конкурсе и необходимые документы:
1. Копия паспорта
2. Резюме
3. Кандидат должен иметь сертификат о знании английского языка (минимальный общий балл IELTS 6.0).
4. Абитуриент должен предоставить степень бакалавра и приложение к диплому бакалавра (все документы должны быть переведены на английский язык)
5. Претендент может быть отобран путем собеседования со специальной комиссией или, при необходимости, путем письменных испытаний.
6. Заявитель должен находиться на территории Узбекистана на момент подачи заявки и при этом не быть обладателем другого гранта.
Для участия в конкурсе необходимо до 15 мая направить вышеуказанные документы на адрес umidjan.mat@mail.ru. (срок подачи: 15 мая)