Exchange dasturi, xalqaro kredit Mobility 2020 fevral -2021 fevral o'quv yili, Portugaliya bilan, Bragança Politexnika instituti (IPB The IPB Double diplom xalqaro platforma) ERASMUS+ doirasida uchun Master talaba harakat uchun stipendiya e'lon qiladi
Talabalarni tanlash universitetimiz tomonidan amalga oshiriladi va u quyidagi jihatlarni hisobga olgan holda adolatli va shaffof bo'lishi kerak:
- talaba yozuvlarining transkriptsiyasi;
- ingliz tili darajasi (B2 minimal);
- motivatsiya.
Talabalar hamkorlik (kimyo muhandislik; boshqaruv) (yoki teng tadbirkorlik va yangilik, axborot tizimlari e.t.C) sohalarida bir Master tahsil lozim, deb iltimos unutmang, har ikki muassasalari o'rtasida imzolangan protokol belgilangan bo'lib.
Talabalarni tanlash uchun oldindan rekvizitlar quyidagilar:
a) magistrlik dasturiga yuborish HEI qabul qilinishi;
b) IPB uchun harakat oldin hamkor HEI da master dasturi (60 ECTS kreditlar) birinchi o'quv yili tugagan bo'lishi;
c) ingliz tilida mutaxassis bo'lishi (B2 darajasi).
ICM loyihasi (www.ipb.pt/icm ) talaba IPB da bir yil sarflaydi, deb ko'zda tutadi (10 oy) va magistrlik dissertatsiyasini bajarish + kurs birliklari majmui belgilangan bo'lishi. Shunday qilib, talaba diplomni IPB va universitetingizda talab qilish huquqiga ega. Aytib o'tilganidek, IPB da o'qish davrida talaba bizning professor biri nazorati va universitet bir Professor tomonidan hamraisi nazorati bilan magistrlik dissertatsiyasini ishlab chiqish kerak.

Программа обмена, международная кредитная мобильность на 2020 февраль -2021 февраль учебный год,
Отбор студентов осуществляется нашим университетом и должен быть честным и прозрачным, учитывая следующие аспекты:
- расшифровка записей студента ;
- уровень владения английским языком (B2 минимум);
- мотивация.
Пожалуйста, обратите внимание, что студенты должны быть зачислены в магистратуру по направлениям сотрудничества (химическое машиностроение; менеджмент) (или эквивалентные предпринимательство и инновации, информационные системы и т.д.), Как это установлено в протоколе, подписанном между обоими учреждениями.
Предпосылками для отбора студентов являются следующие:
а) быть зачисленным в направляющий вуз по магистерской программе.
b) закончили первый учебный год магистерской программы (60 кредитов ECTS) в вузе-партнере до перехода в IPB
c) владеть английским языком (уровень B2)
Проект ICM (www.ipb.pt/icm ) предусматривает, что студент проводит один год в ИПБ (10 месяцев) и завершить магистерскую диссертацию + набор единиц курса, которые будут определены. Делая это, студент имеет право запросить диплом в IPB и в вашем университете. Как уже упоминалось, в период обучения в ИПБ студент должен разработать магистерскую диссертацию под руководством одного из наших профессоров и под совместным руководством одного профессора вашего университета.