Magistratura uchun chet tili bo‘yicha test sinovlari
urdu.uz 2021-2022-o‘quv yili uchun davlat oliy ta’lim muassasalarining magistratura mutaxassisliklariga kirish imtihonlarining 2-bosqichi, ya’ni, chet tili bo‘yicha test sinovlari 2021-yil 28-29-avgust kunlari 3 smenada o‘tkaziladi.
Test sinovlari:
1-smenada 08:00 dan 09:00 ga qadar;
2-smenada 17:30 dan 18:30 ga qadar;
3-smenada 20:00 dan 21:00 ga qadar bo‘lib o‘tadi.
Bunda talabgorlarga ro‘yxatdan o‘tish vaqtida o‘zlari tanlagan chet tili fanidan 30 ta test topshirig‘i beriladi va 1 soat vaqt ajratiladi.
Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 20-iyundagi 393-qaroriga muvofiq test sinovlarida to‘plash mumkin bo‘lgan maksimal ball 50 ballni tashkil etadi.
alabgorlar test sinovida ishtirok etish uchun ruxsatnomani Davlat test markazining magistr.dtm.uz saytidan olishlari mumkin.
❕ Talabgorlardan test sinovi o‘tkaziladigan hududga shaxsini tasdiqlovchi hujjat va test sinovida ishtirok etish uchun ruxsatnoma bilan belgilangan vaqtdan kamida yarim soat oldin kelishlari so‘raladi.

2-й этап вступительных экзаменов в магистратуру государственных высших образовательных учреждений на 2021-2022 учебный год, т. е. тестовые испытания по иностранному языку, будут проводиться 28-29 августа 2021 года в 3 смены.
Время проведения вступительных тестов:
1-я смена с 08:00 до 09:00;
2-я смена с 17:30 до 18:30;
3-я смена с 20: 00 до 21: 00.
Абитуриентам будет выдано 30 тестовых заданий по иностранному языку (на их выбор) и на решение тестов будет отведен 1 час.
В соответствии с постановлением Кабинета министров от 20 июня 2017 года № 393 максимальный балл, который можно набрать в тестах, составляет 50 баллов.
Заявители могут получить разрешение на участие в тестировании от Государственного центра тестирования на сайте magistr.dtm.uz
❕ Абитуриентов просим прибыть на территорию тестирования не позднее, чем за полчаса до его начала с документов, удостоверяющим личность, и разрешением на участие в тестировании.