Magistratura uchun chet tili bo‘yicha test sinovlari
urdu.uz 2021-2022-o‘quv yili uchun davlat oliy ta’lim muassasalarining magistratura mutaxassisliklariga kirish imtihonlarining 2-bosqichi, ya’ni, chet tili bo‘yicha test sinovlari 2021-yil 28-29-avgust kunlari 3 smenada o‘tkaziladi.
Test sinovlari:
1-smenada 08:00 dan 09:00 ga qadar;
2-smenada 17:30 dan 18:30 ga qadar;
3-smenada 20:00 dan 21:00 ga qadar bo‘lib o‘tadi.
Bunda talabgorlarga ro‘yxatdan o‘tish vaqtida o‘zlari tanlagan chet tili fanidan 30 ta test topshirig‘i beriladi va 1 soat vaqt ajratiladi.
Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 20-iyundagi 393-qaroriga muvofiq test sinovlarida to‘plash mumkin bo‘lgan maksimal ball 50 ballni tashkil etadi.
alabgorlar test sinovida ishtirok etish uchun ruxsatnomani Davlat test markazining magistr.dtm.uz saytidan olishlari mumkin.
❕ Talabgorlardan test sinovi o‘tkaziladigan hududga shaxsini tasdiqlovchi hujjat va test sinovida ishtirok etish uchun ruxsatnoma bilan belgilangan vaqtdan kamida yarim soat oldin kelishlari so‘raladi.

Exams on a foreign language for a master's degree
For the 2021-2022 academic year, the second stage of the entrance exams for master’s specialties of State Higher Education Institutions, i.e., tests in a foreign language will be held on August 28-29, 2021 in 3 shifts.
Tests:
1st shift from 08:00 to 09:00;
2nd shift from 5:30 to 6:30 p.m.;
The 3rd shift will take place from 20:00 to 21:00.
Applicants will be given 30 test assignments in their chosen foreign language at the time of registration and will be given 1 hour.
According to the Resolution of the Cabinet of Ministers No. 393 of June 20, 2017, the maximum score that can be collected in the test is 50 points.
Applicants can obtain a permit to participate in the test on the website of the State Test Center magistr.dtm.uz.
❕ Applicants are required to arrive at the test venue at least half an hour before the scheduled time with an identity document and a permit to take the test.