O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021 yil 30 iyundagi “Talabalar va yoshlar forumi”dagi nutqida yosh avlod manfaati yuzasidan bir qator masalalar, xususan, iqtidorli yoshlar orasidan yangi avlod zaxira kadrlari – “Kelajak liderlari”ni shakllantirish tashabbusi ilgari surildi. Ushbu tashabbusni qo‘llab-quvvatlagan holda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi tomonidan intellektual jihatdan salohiyatli va faol fuqarolik pozitsiyasiga ega, teran fikrlaydigan, mustaqil dunyoqarashga ega yosh liderlar qatlamini shakllantirish maqsadida agentlikning hududiy filiallari qoshida 20-35 yoshli oliy ta’lim muassasalari talabalari hamda davlat organlari va tashkilotlarida faoliyat yuritib kelayotgan yosh davlat fuqarolik xizmatchilari uchun “Kelajak liderlari” klubini tashkil etish bo‘yicha tanlov o`tkazilib, nomzodlar saralab olindi.
2021-yilning 26-avgustida  “Kelajak liderlari” klubining  ochilishi bo`lib o`tdi. Klubning tashkil etilishi hamda saralash tanlovlarining o`tkazilishida Urganch davlat universiteti professor-o`qituvchilari hamda talaba-yoshlari o‘z hissasini qo‘shdilar. 4 bosqichli klubga a’zolik tanlovlarining ikki bosqichi Urganch davlat universitetida olib borildi.
Eng quvonarlisi, tanlov bosqichlaridan muvaffaqiyatli o‘tgan 50 nafar klub a’zolarining 38 nafari (76%) davlat xizmatchilari, 12 nafari (24%) talabalar bo‘lib, shundan 10 nafar talaba Urganch davlat universiteti talabalaridir.
Klubni asosiy ish faoliyati davomida yoshlarni davlat fuqarolik xizmatiga qiziqish, yuksak kasbiy salohiyat, yetakchilik, boshqaruvchilik va vatanparvarlik sifatlarini shakllantirish yo‘lida davlat fuqarolik xizmati va inson resurslarini boshqarish va rivojlantirishga oid turli mavzularda amaliy mashg‘ulotlar, uchrashuvlar, ochiq davra suhbatlari, hududdagi muvaffaqiyatli davlat xizmatchilari tomonidan ishtirokchilar uchun mahorat darslari, davlat organlari va tashkilotlariga ekskursiyalar, seminar-treninglar tashkil etilib, bu talabalarimizni yetuk kadr Yangi O‘zbekistonning yangi avlod kadrlari bo‘lib shakllanishida yordam beradi.

In his speech at the Students and Youth Forum on June 30, 2021, the President of the Republic of Uzbekistan put forward a number of issues in the interests of the younger generation, in particular, the initiative to form a new generation of personnel reserve- "Leaders of the Future".
In support of this initiative, the State Service Development Agency under the president of the Republic of Uzbekistan held a competition to establish the Leaders of the Future Club in order to form a layer of young leaders with intellectual potential and active citizenship, deep thinking, independent outlook for students of higher educational institutions aged 20-35 under the regional branches of the agency and young civil servants working in government agencies and organizations, and candidates were selected.
On August 26, 2021, the club "Leaders of the Future" was opened. Professors and students of Urgench State University contributed to the organization of the club and the selection process. Two rounds of the 4-stage club membership competition were held at Urgench State University.
It is most gratifying that 38 (76%) of the 50 club members who have successfully passed the selection stages are civil servants, 12 (24%) are students, of which 10 are students of Urgench State University.
During the main activity of the club, practical trainings, meetings, open round tables on various topics related to the management and development of public civil service and human resources in the formation of young people's interest in public service, high professional potential, leadership, management and patriotic qualities,and successful civil servants in the region organized master classes, excursions to government agencies and organizations, seminars and trainings for participants. This will help our students to become a new generation of Uzbekistan.