15-fevral kuni UrDU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayns-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i H.Shihova tomonidan Kimyo-texnologiya fakultetining 3-kurs 191-192-193-XTF guruhi talabalari bilan ochiq muloqot o'tkazildi.
Uchrashuvda bugungi kunda universitetda "Korrupsiyasiz soha" loyihasi doirasida olib borilayotgan ishlar, bu borada Komplayns-nazorat tizimining joriy etilganligi va chora-tadbirlar rejalari haqida atroflicha maʼlumot berib, korrupsiyaga qarshi kurashishning eng samarali yoʻli, bu – ochiqlik va shaffoflikni taʼminlash ekanligini ta'kidlab, bu borada talaba-yoshlarning fikrlariga quloq tutdi.

On February 15, H. Shihova, Head of the Compliance Control System Management Department of UrSU, held an open dialogue with the students of the 3rd year group 191-192-193-XTF of the Faculty of Chemical Technology.
During the meeting, he spoke about the work being done at the university in the framework of the project "Sector without Corruption", the introduction of Compliance Control System and action plans, emphasizing that the most effective way to combat corruption is to ensure openness and transparency. listened to the views of students on the subject.