Xabaringiz bor, joriy yilning 12-26 yanvar kunlari Urganch davlat universiteti tomonidan "Zakovat" intellektual o‘yini doirasida "Rektor kubogi - 2022" turniri boʻlib oʻtdi. Turnir onlayn shaklda oʻtkazildi va unda 99 ta jamoa tarkibida jami 600 nafarga yaqin talaba qatnashdi.
Bugun, 2022-yilning 21-fevral sanasida mazkur   "Rektor kubogi - 2022" turniri gʻolib jamoalari jumladan,  Iqtisodiyot fakultetining “Royal Team” jamoasi (1-oʻrin), Magistratura mutaxassisligining  “Deep learning” jamoasi (2-oʻrin) hamda Filologiya fakultetining “Adrenalin” jamoa (3-oʻrin)lari munosib taqdirlandilar.
Gʻolib jamoa aʼzolariga sovrinlarni UrDU rektori Baxrom Abdullayev hamda Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha prorektor Sanjar Davletovlar tantanali topshirdilar.
Xususan, “Royal Team” jamoasining har bir aʼzosiga Diplom va Planshet, “Deep learning” jamoasi aʼzolariga Diplom va noutbuk sumkalari, “Adrenalin” jamoasi aʼzolariga esa diplom va kitoblar jamlanmasi taqdim etildi.

As you know, on January 12-26 this year, Urgench State University hosted the tournament "Rector's Cup - 2022" as part of the intellectual game "Zakovat". The tournament was held online and was attended by about 600 students from 99 teams.
Today, on February 21, 2022, the winners of the "Rector's Cup - 2022" tournament, including the team "Royal Team" of the Faculty of Economics (1st place), the team "Deep learning" of the Master's degree (2nd place) and the team of the Faculty of Philology " Adrenaline ”(3rd place).
Rector of UrSU Bakhrom Abdullayev and Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs Sanjar Davletov solemnly handed over the prizes to the members of the winning team.
In particular, each member of the Royal Team received a Diploma and a Tablet, members of the Deep Learning team received a Diploma and a laptop bag, and members of the Adrenaline team received a set of diplomas and books.