2022-yil 17-fevral kuni Uganch Davlat Universiteti “Ingliz tili va adabiyoti” kafedrasi o`qituvchisi Sabirova Bernara tomonidan maktab o`qituvchilari uchun vebinar olib borildi.
2022-yil 17-fevral kuni Urganch Davlat Universiteti “Ingliz tili va adabiyoti”kafedrasi o`qituvchisi Sabirova Bernara “Oliy ta`lim bilan hamkorlik doirasida” “Classroom management” mavzusida vebinar olib bordi.
Vebinar chet tillarini o`rganishga kirishishning muhim aspekti hisoblangan ingliz tili dars jarayonini to`g`ri tashkillashtirish va boshqarishning asosiy strategiya va metodlari bilan tanishtirish, kelgusida dars jarayonini effektiv tashkil qilishga qaratilgan va albatta muhokama qilish orqali ishtirokchilarning fikrlarini diskussiya, savollar orqali yoritish uchun tashkil etilgan. Seminar davomida ma`ruzachi va ishtirokchilar bu metodlarning turli jihatlari bo`yicha munozara o`tkazdilar. Bunga qo`shimcha ravishda, har bir ishtirokchi har bir strategiya va metoddan foydalanishning o`ziga xos usullarini taklif qildi, chunki ma`ruzachi har bir yondashuvning afzalliklarini tushuntirdi.
Darsni samarali boshqarishning har bir metodni qo`llash orqali til o`rganishda ijobiy munosabat bilan rivojlantirish har tomonlama muhokama qilinildi va ishtirokchilar tomonidan bu metod lar o`quvchilarda motivatsiyani kuchaytirishi va kelgusida qo`llanilishi xulosa sifatida berildi.

В рамках сотрудничества с высшим образованием проведён вебинар на тему “Classroom management”.
17 февраля 2022 года преподаватель кафедры “Английский язык и литература” Ургенческого государственного университета Сабирова Бернара провела вебинар для учителей школ.
17 февраля 2022 года преподаватель кафедры “Английский язык и литература” Ургенческого государственного университета Сабирова Бернара в рамках сотрудничества с высшим образованием провела вебинар на тему “Classroom management”.
Вебинар организован для ознакомления с основными стратегиями, методами правильной организации и управления процессом урока английского языка, являющегося важным аспектом введения в изучение иностранных языков, направлен на эффективную организацию процесса урока в будущем и, конечно же, обсуждение мнений участников посредством вопросов и дискуссий . В ходе семинара докладчик и участники обсудили различные аспекты этих методов. Кроме того, каждый участник предложил свои собственные способы использования каждой стратегии и метода, поскольку докладчик объяснил преимущества каждого подхода.
Было всесторонне обсуждено развитие эффективного управления уроком с позитивным отношением к изучению языка с использованием каждого метода, и участники пришли к выводу, что эти методы повышают мотивацию учащихся и целесоoбразность их дальнейшего использования.