2022-yil 17-fevral kuni Uganch Davlat Universiteti “Ingliz tili va adabiyoti” kafedrasi o`qituvchisi Sabirova Bernara tomonidan maktab o`qituvchilari uchun vebinar olib borildi.
2022-yil 17-fevral kuni Urganch Davlat Universiteti “Ingliz tili va adabiyoti”kafedrasi o`qituvchisi Sabirova Bernara “Oliy ta`lim bilan hamkorlik doirasida” “Classroom management” mavzusida vebinar olib bordi.
Vebinar chet tillarini o`rganishga kirishishning muhim aspekti hisoblangan ingliz tili dars jarayonini to`g`ri tashkillashtirish va boshqarishning asosiy strategiya va metodlari bilan tanishtirish, kelgusida dars jarayonini effektiv tashkil qilishga qaratilgan va albatta muhokama qilish orqali ishtirokchilarning fikrlarini diskussiya, savollar orqali yoritish uchun tashkil etilgan. Seminar davomida ma`ruzachi va ishtirokchilar bu metodlarning turli jihatlari bo`yicha munozara o`tkazdilar. Bunga qo`shimcha ravishda, har bir ishtirokchi har bir strategiya va metoddan foydalanishning o`ziga xos usullarini taklif qildi, chunki ma`ruzachi har bir yondashuvning afzalliklarini tushuntirdi.
Darsni samarali boshqarishning har bir metodni qo`llash orqali til o`rganishda ijobiy munosabat bilan rivojlantirish har tomonlama muhokama qilinildi va ishtirokchilar tomonidan bu metod lar o`quvchilarda motivatsiyani kuchaytirishi va kelgusida qo`llanilishi xulosa sifatida berildi.

The webinar was conducted for school teachers on February 17th, 2022 year by Sabirova Bernara, ESL teacher of the “English language and literature” department, Urgench State University.
The webinar devoted to the topic: ” Clasroom management strategies and techniques” was held for school teachers on February 17th, 2022 year in collaboration with UrSU, by by Sabirova Bernara, ESL of the “English language and literature” department,Urgench State University. Classroom management strategies and techniques refers to key to successful classroom management is dividing it into its four major components.
The webinar was organized to share and discuss the ways, the techniques and strategies of classrom management.. During the workshop the facilitator and participants held a discussion about various aspects of CM. In addition to this, each participant suggested their own view of CM as the instructor explained benefits as well as advantegous sides od those techniques.
Each technique and strategy was clearly explained, discussed and reinforeced with examples. Besides this, the instructor was asked the topic –related questions with her own point of view with possible future expectations which will be done to school system related to textboks.