Viloyatimiz markazidagi sport majmuasida
Sog'lom turmush tarzini keng targ'ib etish, aholi orasida sportni ommalashtirish, Futbol sport turiga yoshlarni yanada qiziqtirish maqsadida Prezident maslahatchisi Abdujabbor Abduvohidov tashabbusi bilan  ayni daqiqalarda Urganch shahri markazida joylashgan sport majmuasida "Futbol shou" bo'lib o'tmoqda.
Unda Xorazm viloyat hokimligi, viloyatdagi oliy ta'lim muassasalari  rahbarlari va xalq ta'lim vakillari hamda talabalar o'rtasida  futbol bo'yicha musobaqa o'tkazilmoqda.
Shouni Prezident maslahatchisi Abdujabbor Abduvohidov ochib berib, jamoalarga omad tiladi.
Ushbu musobaqada Urganch davlat universiteti rektori Bahrom Abdullayev boshchiligida universitetning barcha prorektorlari va boshqa rahbar xodimlari ham ishtirok etib, futbol maydonida bahsga kirishmoqdalar.
Shouning kun tartibidan konsert dasturlari ham o'rin olgan bo'lib, bu esa dam olish kunining yanada mazmunli o'tishiga zamin yaratmoqda.

In order to promote a healthy lifestyle, popularize the sport among the population, to attract young people to the sport - football, on the initiative of Presidential Adviser Abdujabbor Abduvahidov, a "Football Show" is being held at the sports complex in the center of Urgench.
A football match is being held between the Khorezm regional administration, heads of higher education institutions and representatives of public education, as well as students.
The show was opened by Presidential Adviser Abdujabbor Abduvahidov, who wished the teams good luck.
All vice-rectors and other senior officials of Urgench State University, led by the rector of Urgench State University Bahrom Abdullayev, are taking part in the competition.
The agenda of the show also includes concert programs, which paves the way for a more meaningful holiday.