Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2022-yil 27-maydagi “Oliy ta’lim muassasalari talaba-o‘g‘il bolalar o‘rtasida futbol bo‘yicha, talaba-qizlar o‘rtasida voleybol sport turi bo‘yicha «Vazir kubogi» musobaqalarini o‘tkazish to‘g‘risida”gi 192-sonli buyrug‘i qabul qilingan.
Shunga muvofiq, bugun, 8-oktabr kuni Urganch davlat universitetida “Vazir kubogi” sport musobaqalarining birinchi bosqichiga start berildi va musobaqaning ochilish marosimi oʻtkazildi.
Unda barcha fakultetlardan sportga oshno talaba-yoshlar faol qatnashdilar. Ochilish marosimida UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori S.Davletov soʻzga chiqib, barcha ishtirokchilarga omad tiladi hamda musobaqalarni ochiq deya eʼlon qildi.

The opening ceremony of the
The Ministry of Higher and Secondary Special Education adopted order No. 192 dated May 27, 2022, on "Higher educational institutions will be responsible for conducting the "Minister's Cup" competitions for football among male students and volleyball among female students".
Accordingly, today, on October 8, the first round of the "Minister's Cup" sports competition was started at Urganch State University, and the opening ceremony of the competition was held.
Students and young people who are familiar with sports from all faculties actively participated in it. At the opening ceremony, S. Davletov, the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs of UrSU, spoke, wished good luck to all the participants, and declared the competitions open.