KORRUPSIYA KELAJAKKA TAHDID
25.10.2022 yil Bioinjeneriya va oziq-ovqat xavfsizlik fakultetining 1-bosqich   221-Dorivor hamda  221-222-Biotexnologiya guruh yo'nalishi talabalari bilan UrDU Korrupsiyaga qarshi kurashish "komplayens nazorat" tizimini boshqarish bo'limi boshlig'i X.Shixova hamda tyutorlar Rasulbek Xudayberganov, Ravshanbek bilan uchrashib,  «Korrupsiya kelajakka tahdid» mavzusida insholar tanlovining fakultet bosqichiga start berildi.
Hamda korrupsiya dunyo miqyosida hal qilinishi lozim bo'lgan global muammolaridan biri ekanligi, ushbu illat har qanday davlat va jamiyatning siyosiy-iqtisodiy  rivojlanishiga jiddiy putur yetkazishi, inson huquq va erkinliklarining poymol bo‘lishiga olib kelishi taʼkidlandi. Shuningdek, bu borada "Korrupsiyaga qarshi kurashish" to‘g‘risidagi qonunning  qabul qilinganligi qayd etilib,  talaba-yoshlar ushbu qonunning mazmun-mohiyati bilan

CORRUPTION IS A THREAT FOR THE FUTURE
25.10.2022 with students of the 1st stage 221-Dorivor and 221-222-Biotechnology group direction of the Faculty of Bioengineering and Food Safety, the head of the department of management of the "compliance control" system of the UrDU to fight against corruption, Kh. Shikhova and tutors Rasulbek Khudaiberganov met with Ravshanbek and started the faculty stage of the essay competition on the topic "Corruption is a threat to the future".
It was also noted that corruption is one of the global problems that must be solved on a global scale, that this evil seriously harms the political and economic development of any country and society, and leads to the violation of human rights and freedoms. Also, in this regard, it was noted that the Law on "Fighting Corruption" was adopted, and students and young people were familiarized with the essence of this law.