Viloyatimizdagi milliy-madaniy markazlarlar bilan hamkorlikda ko‘rgazma tashkil etildi
Bugun Urganch davlat universitetida 16-noyabr – “Xalqaro bag‘rikenglik kuni” munosabati bilan  “Ma’rifat va millatlararo bag‘rikenglik” shiori ostida badiiy ko‘rgazma tashkil etildi.
Mazkur koʻrgazmada viloyatimizdagi milliy-madaniy markazlarning hamda universitetimizning barcha fakultetlari talaba-yoshlarining hunarmandchilik mahsulotlari, rassomchilik ishlari,  qardosh xalqlar yozuvchi, shoir va rassomlarining badiiy asarlari namoyish etildi.
Koʻrgazmada Xorazm viloyati hokimligi vakillari, milliy-madaniy markazlarning rahbarlari hamda universitet rahbariyati ishtirok etishdi.

An exhibition was organized in cooperation with national and cultural centers in our region
An art exhibition under the slogan "Education and international tolerance" was organized today at Urganch State University in connection with the "International Day of Tolerance" on November 16.
In this exhibition, handicraft products, artistic works of students of national cultural centers of our region and all faculties of our university, and artistic works of writers, poets, and artists of kinship nations were displayed.
The exhibition was attended by representatives of Khorezm regional government, heads of national cultural centers and university administration.