Viloyatimizdagi milliy-madaniy markazlarlar bilan hamkorlikda ko‘rgazma tashkil etildi
Bugun Urganch davlat universitetida 16-noyabr – “Xalqaro bag‘rikenglik kuni” munosabati bilan  “Ma’rifat va millatlararo bag‘rikenglik” shiori ostida badiiy ko‘rgazma tashkil etildi.
Mazkur koʻrgazmada viloyatimizdagi milliy-madaniy markazlarning hamda universitetimizning barcha fakultetlari talaba-yoshlarining hunarmandchilik mahsulotlari, rassomchilik ishlari,  qardosh xalqlar yozuvchi, shoir va rassomlarining badiiy asarlari namoyish etildi.
Koʻrgazmada Xorazm viloyati hokimligi vakillari, milliy-madaniy markazlarning rahbarlari hamda universitet rahbariyati ishtirok etishdi.

Выставка организована совместно с национально-культурными центрами нашего региона
Художественная выставка под девизом «Образование и интернациональная толерантность» была организована сегодня в Ургенчском государственном университете в связи с «Международным днем толерантности» 16 ноября.
На этой выставке были представлены изделия народных промыслов, художественные работы студентов национально-культурных центров нашей области и всех факультетов нашего университета, художественные произведения писателей, поэтов и художников родственных народов.
В выставке приняли участие представители Хорезмской областной администрации, руководители национальных культурных центров и администрации вуза.