“O‘zbekiston – bag‘rikeng diyor” mavzusida madaniy-ma'rifiy tadbir bo'lib o'tdi
Bugun Urganch davlat universitetida 16- noyabr – “Xalqaro bag'rikenglik kuni” munosabati bilan "Ma'rifat va millatlararo bag'rikenglik" shiori ostida  “O‘zbekiston – bag‘rikeng diyor” mavzusida madaniy-ma'rifiy tadbir bo'lib o'tdi.
Tadbir Xorazm viloyati hokimligi, viloyatimizdagi turkman, qozoq, rus, koreys, tatar milliy-madaniy markazlari rahbarlari va ijodiy jamoalari hamda universitetimiz rahbariyati boshchiligida professor-oʻqituvchilari va talaba-yoshlari ishtirokida o'tkazildi.
Tadbirni UrDU rektori B.Abdullayev kirish soʻzi bilan ochib berib, barcha ishtirokchilarni bayram bilan qutladi, o‘zbek xalqi azaldan totuvlik , do‘stona munosabat, bag‘rikenglik timsoli yo‘g‘rilgan millat sifatida barcha elatlar ichida ajralib turishi haqida oʻz fikrlarini bildirdi.  Shuningdek, ushbu bayramona tadbirda Xorazm viloyati hokimligining Jamoat va diniy tashkilotlar bilan aloqalar bo'yicha kotibiyat mudiri F.Razzoqov, Urganch shahar bosh imom xatibi X.Kenjayev va milliy-madaniy markazlar rahbarlari tabrik soʻzlari bilan chiqish qildilar.
Shundan soʻng, milliy-madaniy markazlarning ijodiy jamoalari va Urganch davlat universiteti talabalarining bayramona konsert dasturi namoyish etildi. Oʻzaro doʻstlik va hurmatga yoʻgʻrilgan bu kechada O‘zbekistonda millatlararo totuvlik, tinchlik va osoyishtalikni tarannum etuvchi sheʼrlar, qo‘shiqlar, milliy raqslar ijro etildi.

Today, on the occasion of November 16 - "International Day of Tolerance", a cultural and educational event was held at Urganch State University under the slogan "Education and international tolerance" on the topic "Uzbekistan is a tolerant country".
The event was held under the leadership of Khorezm regional government, leaders and creative teams of Turkmen, Kazakh, Russian, Korean, Tatar national-cultural centers in our region, as well as the leadership of our university, with the participation of professors, teachers and students.
The event was opened by the rector of UrSU B.Abdullayev, who welcomed all the participants with a holiday, and expressed his opinion that the Uzbek people stand out among all nations as a nation that has been a symbol of harmony, friendliness and tolerance since ancient times. Also, at this festive event, the Head of the Secretariat for Relations with Public and Religious Organizations of Khorezm Region F. Razzokov, the head imam of Urganch city H. Kenjayev and the heads of national and cultural centers made congratulatory speeches.
After that, a festive concert program of creative teams of national cultural centers and students of Urganch State University was presented. On this night of mutual friendship and respect, poems, songs and national dances glorifying interethnic harmony, peace and tranquility in Uzbekistan were performed.