TYUTORLAR UCHUN DOIMIY O‘QUV SEMINAR
Bugun, 4-mart kuni tyutorlar oʻquv mashgʻulotida UrDU Yoshlar masalasalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha  birinchi prorektori S.Davletov, rektor maslahatchisi R.Sharipov, Korrupsiyaga qarshi kurashish "komplaens nazorat” bo'limi boshlig‘i H.Shihova, “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi o‘qituvchisi M.Matniyozova, universitet profilaktika inspektori D.Sapayevlar ishtirok etishdi.
Seminarda ta’lim sifati, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, korrupsiya va jinoyatchilikni oldini olish kabi masalalar ko‘rib chiqildi. Seminar yakunida rejaga muvofiq psixologik trening o‘tkazildi.
Takidlash joizki, ushbu oʻquv mashgʻulotlar davomida tyutorlar  oʻzaro fikr va tajriba almashadilar, o'z faoliyatlari davomida uchrayotgan turli xil vaziyatlar yuzasidan masʼullardan zarur tavsiyalar oldilar.

THE NEXT SESSION OF THE CONTINUOUS TRAINING SEMINAR FOR TUTORS WAS HELD
Today, on March 4, at the training session for tutors, S. Davletov, the first vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs of UrSU, R. Sharipov, the advisor to the rector, H. .Shihova, teacher of the "Pedagogy and Psychology" department M. Matniyozova, university prevention inspector D. Sapayev took part.
Issues such as quality of education, meaningful organization of free time of young people, prevention of corruption and crime were discussed at the seminar. At the end of the seminar, psychological training was conducted according to the plan.
It should be noted that during these training sessions, the tutors exchanged ideas and experiences, received necessary recommendations from the managers regarding various situations encountered during their activities.