Shu kunlarda Angliyaning Northampton universiteti professori DADA Adeboye Urganch RANCH texnologiya universitetida maʼruza mashg’ulotlarini o’tkazmoqda.
Kuni kecha professor DADA Adeboye Urganch davlat universiteti ham boʻldi. Iqtisodiyot fakulteti talabalariga “Tadbirkorlik ko’nikmalarini shakllantirish” kursi bo’yicha ma’ruza mashg’ulotlarini o’tkazdi.
Maʼlumot oʻrnida, Urganch davlat universiteti va Angliyaning Northampton universiteti o’rtasida hamkorlik memorandumi imzolangan bo’lib, kelishuvga koʻra talabalar va professor-o’qituvchilar almashinuvi yo’lga qo’yilishi belgilangan.

These days, Adeboye Dada, a professor at Northampton University in England, is conducting lectures at Urganch RANCH University of Technology.
Professor Adeboye Dada visited Urganch State University yesterday. He conducted lectures on the course "Formation of Entrepreneurial Skills" for the students of the Economics Faculty.
For more information, a memorandum of cooperation was signed between Urganch State University and the University of Northampton, England, and according to the agreement, the exchange of students and professors was established.