Urganch davlat universitetida yoshlarni sogʻlom turmush tarzini taʼminlash, sportga keng jalb qilish, ularni boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida tashkil etilayotgan “Talabalar ligasi” va “5 tashabbus olimpiadasi” sport musobaqalari davom etmoqda. Ayni kunlarda ushbu musobaqalarning fakultet bosqichlari boʻlib oʻtmoqda.
Bugun, 13-sentabr kuni Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlari fakulteti talabalari basketbol boʻyicha musobaqalarda ishtirok etishmoqda.
Musobaqalar avvalida universitet rahbariyati ishtirokida uchrashuv boʻlib oʻtdi. Unda talabalarga musobaqalarning oʻtkazilish tartibi haqida tushuntirish berildi. Shundan soʻng, fakultetning 200 nafarga yaqin talabalari jamoalarga boʻlingan holda maydonga tushdilar.
Eslatib oʻtamiz, har bir sport turi boʻyicha universitetning 9 ta fakultetida musobaqalarning saralash bosqichlari oʻtkaziladi.

Sports competitions "Student League" and "Olympiad of 5 Initiatives" organized in order to ensure a healthy lifestyle of the youth, widely involve them in sports, and meaningfully organize their free time, are ongoing at Urganch State University. Faculty rounds of these competitions are taking place these days.
Today, September 13, students of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences are participating in basketball competitions.
Before the competitions, a meeting was held with the participation of the university management. In it, the students were explained about the procedure of the competitions. After that, about 200 students of the faculty, divided into teams, took to the field.
We remind you that the qualifying rounds of competitions are held in 9 faculties of the university for each type of sport.