Qiz bola gigiyenasi va salomatligi
????3-aprel kuni 2 va 4-sonli TTJ talabalari ishtirokida Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi Sh.Nurullayeva, Sport va san'at fakulteti Xotin-qizlar masalalari bo'yicha dekan maslahatchisi  B.Shomurodova, Tabiiy va qishloq xo'jaligi fanlari fakulteti Xotin-qizlar masalalari bo'yicha dekan maslahatchisi X.Raximova, hamshira hamda tarbiyachi pedagoglar tomonidan "Qiz bola gigiyenasi va salomatligi" mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
????Suhbatda yoshlar orasida sog'lom turmush tarzini shakllantirish, shaxsiy gigiyena va to'g'ri ovqatlanish qoidalariga rioya qilish hamda sog'lik garovi bo'lgan sport bilan muntazam shug'ullanish to'g'risida fikr va mulohazalar yuritildi.
Uchrashuv yakunida qiz bola gigiyenasi, odob-axloq qoidalari hamda muomala madaniyati bo'yicha  viktorina o’tkazildi va g’oliblar munosib taqdirlandi.

????3 апреля, при участии студенток ТТЖ №2 и 4 председатель Женского консультативного совета Ш.Нуруллаева, советник декана по женским вопросам факультета спорта и искусств Б.Шомуродова, естественно- и Сельское хозяйство Круглый стол на тему «Гигиена и здоровье девочек» организовала советник декана по женским вопросам факультета социальных наук, медсестра и педагог-педагог Х. Рахимова.
????В ходе беседы обсуждались мысли и мнения о формировании здорового образа жизни среди молодежи, соблюдении правил личной гигиены и правильного питания, регулярных занятиях спортом, которые являются залогом здоровья.
В завершение встречи была проведена викторина на тему гигиены девочек, правил этикета и культуры поведения, победители которых были награждены.