Oliygoh Psixologik markazi xizmatingizda…
Urganch davlat universiteti Psixologik markazida talabalarining o'quv faoliyatga motivatsiyasi hamda o'ziga bo'lgan ishonchini oshirish maqsadida muntazam ravishda psixologik treninglar o'tkazilmoqda.
Xususan, bugun ham universitet amaliyotchi psixologi M.Avazova hamda Xotin-qizlar masalalari bo'yicha psixologlar Sh.Ibadullayeva, F.Abdullayevlar tomonidan Tabiiy va qishloq xo'jaligi fanlar fakulteti hamda Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti tyutorlari va xotin-qizlar masalalari bo'yicha dekan maslahatchilari hamkorligida talaba-yoshlar bilan "Guruhiy nizolarni oldini olish" va "Yoshlarni oilaviy hayotga tayyorlashning psixologik omillari" mavzularida psixologik treninglar tashkil etildi.
Aziz talabalar, agarda psixolog xizmati zarur bo’lsa, universitetning 5-o'quv bino 2-qavatida joylashgan  Psixologik markaz (208-xona)ga murojaat etishingiz mumkin.

In the Psychological Center of the Urgench State University, regular psychological trainings are held in order to increase the motivation of students for education and self-confidence.
In particular, even today, psychological trainings on the topic "Prevention of group conflicts" and "Psychological factors of preparing youngsters for family life" with students were organized by university psychologist M.Avazova and women's issues psychologists Sh.Ibadullayeva, F.Abdullayev. The trenings were held in cooperation with the tutors of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences and the Faculty of Sports, Pedagogy and Psychology and dean's advisers on women's issues.
Dear students, if you need the services of a psychologist, you can contact the Psychological Center (room 208) located on the 2nd floor of the 5th educational building of the university.