Bugun, 18-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-61-sonli qarorini ijrosini ta'minlash maqsadida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Kimyoviy texnologiyalar fakultetida “Bitiruvchilar va ish beruvchilar” uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda 30 dan ortiq yirik ish beruvchi korxonalar, tashkilotlar va muassasalar rahbarlari ishtirok etib, davlat korxona va tashkilotlariga ishga joylashish masalalari ko’rib chiqildi hamda korxona rahbarlari talabalarga soha yo’nalishlari bo’yicha mavjud bo’sh ish o’rinlari to’g’risida ma’lumot berishdi. Shuningdek, jarayonning o'zida 87 nafar talaba-yoshlar bilan o'zaro shartnoma tuzilib, ularning bandligi ta'minlandi.
Shuningdek, uchrashuv doirasida bitiruvchi talabalarning bandligini ta'minlash maqsadida yarmarka tashkil etilib, unda viloyatdagi nufuzli korxonalar o'zlarining mahsulotlari va bo'sh ish o'rin vakantlari bilan qatnashdilar.

Today, April 18, in order to implement the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-61 "On additional measures to promote employment of graduates of higher educational institutions", a meeting "Graduates and Employers" was held at the Faculty of Chemical Technology of the Urgench State University named after Abu Rayhon Beruniy.
The meeting was attended by more than 30 large employers - heads of enterprises, organizations and institutions, at which issues of employment of graduates in state enterprises and organizations were considered, and employers provided students with information on the availability of vacancies in the relevant areas.
In addition, during the event, mutual agreements were concluded with 87 students-young professionals, ensuring their employment.
As part of the meeting, a job fair was also organized to promote employment of graduates, in which prestigious enterprises of the region took part, presenting their products and vacancies.