Oliy ta’lim va mahalla hamkorligi!
➡️Bugun, 10-aprel kuni Xorazm viloyati hokimligi huzuridagi FO‘O‘BOXMOB o‘quv kurslarining bir guruh MFY raislaridan iborat tinglovchilari uchun "Mahallalarda korrupsiya xavfini kamaytirish omillari" mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Uchrashuvda Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X.Shixova ishtirok etib, joriy yil 5-mart kunidagi Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligidagi korrupsiyaning oldini olish bo‘yicha ishlar natijadorligi va kelgusidagi ustuvor vazifalarga bag‘ishlangan kengaytirilgan yig‘ilishi bo‘yicha fikr-mulohaza yuritib, seminar ishtirokchilariga ushbu yig‘ilish borasida ma’lumotlar berdi.
Shuningdek, universitetda tahsil olayotgan yoshlarning ta’lim-tarbiyasi bilan universitet professor-o‘qituvchilaridan tashqari ularning ota-onalari, mahalla jamoasi ham birdek mas’ul ekanligi ta’kidlandi.

Higher Education and Neighborhood Collaboration!
➡️ Today, on April 10, a roundtable discussion on the topic "Factors to Reduce the Risk of Corruption in Neighborhoods" was held for a group of chairpersons of Mahalla (neighborhood) committees from the FO‘O‘BOXMOB training courses under the Khorezm Region Hokimiyat.
During the meeting, Ms. Kh. Shikhova, Head of the “Compliance Control” Department for Combating Corruption at Urgench State University, participated and discussed the outcomes of the extended meeting on March 5 of this year, chaired by President Shavkat Mirziyoyev, which focused on the results of efforts to prevent corruption and the future priority tasks. She also provided information to the seminar participants about this meeting.
Additionally, it was emphasized that the education and upbringing of students at the university is not only the responsibility of the university professors and teachers but also of their parents and the neighborhood community.