Ta‘kidlash joizki, , joriy o‘quv yilida akademik litseyni 311 nafar o‘quvchi tamomladi. Ularning 86 nafari imtiyozli diplomlar, 3 nafari oltin va 3 nafari kumush medallar bilan katta hayotga qadam qo‘yishmoqda. Ahamiyatlisi, bitiruvchi o‘quvchilarning 166 nafari fan bilish sertifikati, 105 nafari chet tilidan SEFR sertifikati hamda 92 nafar o‘quvchilar IELTS sertifikatlarini olishgan.
Tadbirda ayni ko‘rsatkichlar e’tirof etilib, bitiruvchilarga ta’limning keyingi bosqichi tanlovlarida muvaffaqiyatlar tilandi.
Bitiruv marosimida oʻquvchilarning a’lo xulqi, o’qishlardagi muvaffaqiyatlari, odob-axloqi va bilim egallashdagi alohida yutuqlari bilan tengdoshlariga o’rnak bo’layotgan o’quvchilarning ota-onalari va ustozlariga tashakkurnomalar taqdim etildi.
Ma‘lumot ornida, joriy yilning 10-iyun sanasidan yurtimizdagi barcha akademik litseylarida 2025/2026-o‘quv yili uchun umumta’lim maktablarining 9-sinf bitiruvchilaridan hujjatlar my.edu.uz portali orqali onlayn qabul qilinmoqda. Qabul jarayonlari 10-iyulga (shu kuni ham) qadar davom etadi.

Сегодня, 14 июня, руководством университета состоялось торжественное вручение дипломов выпускникам академического лицея при Ургенчском государственном университете.
Стоит отметить, что в текущем учебном году академический лицей окончили 311 учащихся. Из них 86 получили дипломы с отличием, 3 выпускника удостоены золотые медали, а ещё 3 — серебряной. Примечательно, что 166 выпускников получили сертификаты по предметным знаниям, 105 — сертификаты CEFR по иностранному языку, а 92 учащихся — сертификаты IELTS.
На мероприятии были отмечены вышеуказанные достижения, и выпускникам пожелали успехов в выборе следующего этапа образования.
На церемонии вручения дипломов были вручены благодарственные письма родителям и учителям тех учеников, которые своим примерным поведением, успехами в учёбе, воспитанностью и особыми достижениями в освоении знаний стали образцом для своих сверстников.
Для информации: с 10 июня текущего года во всех академических лицеях страны начат онлайн-приём документов от выпускников 9-х классов общеобразовательных школ на 2025/2026 учебный год через портал my.edu.uz. Приём документов продлится до 10 июля.