Urganch davlat universitetida 600 o‘rinli talabalar turar joyi foydalanishga topshirildi
26-avgust kuni yurtimiz bo‘ylab 9 980 o‘rinli 18 ta yangi talabalar turar joyi hamda 2 ta zamonaviy o‘quv binosi (1000 va 2000 o‘rinli) foydalanishga topshirildi. Mazkur tantanali ochilish marosimi markazlashgan holda, Zoom platformasi orqali tashkil etilib, bir vaqtning o‘zida bir nechta hududlarda o‘tkazildi.
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti ham ushbu tarixiy kunda ishtirok etdi. Prezidentimizning 2022-yil 28-yanvardagi PF-60-sonli Farmoni va Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 9-sentabrdagi 563-sonli qarori ijrosini ta'minlash maqsadida Urganch tumani "Mustaqillik" ko‘chasi 43-uyda joylashgan hududda qurilgan qiymati 28,2 milliard so‘m bo‘lgan, zamonaviy 7 qavatli, 600 o‘ringa mo'ljallangan talabalar turar joyi foydalanishga topshirildi.
Talabalar uchun yaratilayotgan bu sharoitlar – ularning ta’lim olishi, dam olishi va sog‘lig‘i uchun zarur bo‘lgan barcha qulayliklarni o‘z ichiga oladi.

В Ургенчском государственном университете сдан в эксплуатацию студенческий общежитие на 600 мест
26 августа по всей стране были сданы в эксплуатацию 18 новых студенческих общежитий общей вместимостью 9980 мест, а также два современных учебных корпуса на 1000 и 2000 мест. Торжественная церемония открытия была организована централизованно через платформу Zoom и одновременно прошла в нескольких регионах.
Ургенчский государственный университет имени Абу Райхана Беруни также принял участие в этом историческом дне. В рамках исполнения Указа Президента № PF-60 от 28 января 2022 года и Постановления Кабинета Министров № 563 от 9 сентября 2021 года, в Ургенчском районе, по адресу улица Мустакиллик, дом 43, было построено и сдано в эксплуатацию современное 7-этажное общежитие на 600 мест стоимостью 28,2 млрд сумов.
Создаваемые условия охватывают все необходимые удобства для обучения, отдыха и здоровья студентов.
Ургенчский государственный университет начинает новый учебный год в новом настроении и с новыми достижениями!