Urganch davlat universitetida 600 o‘rinli talabalar turar joyi foydalanishga topshirildi
26-avgust kuni yurtimiz bo‘ylab 9 980 o‘rinli 18 ta yangi talabalar turar joyi hamda 2 ta zamonaviy o‘quv binosi (1000 va 2000 o‘rinli) foydalanishga topshirildi. Mazkur tantanali ochilish marosimi markazlashgan holda, Zoom platformasi orqali tashkil etilib, bir vaqtning o‘zida bir nechta hududlarda o‘tkazildi.
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti ham ushbu tarixiy kunda ishtirok etdi. Prezidentimizning 2022-yil 28-yanvardagi PF-60-sonli Farmoni va Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 9-sentabrdagi 563-sonli qarori ijrosini ta'minlash maqsadida Urganch tumani "Mustaqillik" ko‘chasi 43-uyda joylashgan hududda qurilgan qiymati 28,2 milliard so‘m bo‘lgan, zamonaviy 7 qavatli, 600 o‘ringa mo'ljallangan talabalar turar joyi foydalanishga topshirildi.
Talabalar uchun yaratilayotgan bu sharoitlar – ularning ta’lim olishi, dam olishi va sog‘lig‘i uchun zarur bo‘lgan barcha qulayliklarni o‘z ichiga oladi.

On August 26, a total of 18 new student dormitories with a combined capacity of 9,980 beds, as well as two modern academic buildings (with capacities of 1,000 and 2,000 students), were inaugurated across the country. The official opening ceremony was held centrally via the Zoom platform and conducted simultaneously in several regions.
Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni, also took part in this historic event. In accordance with Presidential Decree No. PF-60 dated January 28, 2022, and Cabinet of Ministers Resolution No. 563 dated September 9, 2021, a modern 7-story student dormitory with a capacity of 600 beds and a cost of 28.2 billion UZS was constructed and commissioned at 43 Mustaqillik Street, Urgench district.
The conditions created for students include all necessary amenities for their education, rest, and well-being.
Urgench State University is starting the new academic year with a renewed spirit and new achievements!