2025-yil 13-may kuni Toshkent shahrida StrikePlagiarism.com / Plagiat.uz kompaniyasi tomonidan oflayn workshop tashkil etildi.  Unda sun’iy intellekt yordamida yaratilgan kontentni aniqlash, ilmiy va talabalik ishlarini sun’iy intellekt yordamida suiste’mol qilish holatlarini aniqlash, StrikePlagiarism.com tizimidagi sun’iy intellekt mavjudligi bo‘yicha hisobot, sun’iy intellektni aniqlash modulidan foydalanish tartibi hamda  LMS tizimlariga integratsiya va talaba ishlarini tekshirishni markazlashtirmasdan amalga oshirish kabi mavzular yetakchi mutaxassislar tomonidan muhokama etildi.
✅Mazkur workshopda Urganch davlat universitetining Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi bosh mutaxassisi Sarvar Sadullayev hamda Raqamli ta'lim texnalogiyalar markazi, texnik qo'llab quvvatlash bo'limi mutaxassisi Shuxrat Jonibekovlar ishtirok etishdi.

13 мая 2025 года в городе Ташкент компанией StrikePlagiarism.com / Plagiat.uz был организован офлайн-воркшоп. На мероприятии обсуждались такие темы, как выявление контента, созданного с помощью искусственного интеллекта, случаи злоупотребления искусственным интеллектом при выполнении научных и студенческих работ, отчёт о наличии искусственного интеллекта в системе StrikePlagiarism.com, порядок использования модуля по выявлению искусственного интеллекта, а также интеграция в LMS-системы и проведение проверки студенческих работ без централизации процесса.
✅ В данном воркшопе приняли участие главный специалист отдела по управлению системой «Комплаенс-контроль» Ургенчского государственного университета по противодействию коррупции Сарвар Садуллаев, а также специалист отдела технической поддержки Центра цифровых образовательных технологий Шухрат Джонибеков.