2025-yil 13-may kuni Toshkent shahrida StrikePlagiarism.com / Plagiat.uz kompaniyasi tomonidan oflayn workshop tashkil etildi.  Unda sun’iy intellekt yordamida yaratilgan kontentni aniqlash, ilmiy va talabalik ishlarini sun’iy intellekt yordamida suiste’mol qilish holatlarini aniqlash, StrikePlagiarism.com tizimidagi sun’iy intellekt mavjudligi bo‘yicha hisobot, sun’iy intellektni aniqlash modulidan foydalanish tartibi hamda  LMS tizimlariga integratsiya va talaba ishlarini tekshirishni markazlashtirmasdan amalga oshirish kabi mavzular yetakchi mutaxassislar tomonidan muhokama etildi.
✅Mazkur workshopda Urganch davlat universitetining Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi bosh mutaxassisi Sarvar Sadullayev hamda Raqamli ta'lim texnalogiyalar markazi, texnik qo'llab quvvatlash bo'limi mutaxassisi Shuxrat Jonibekovlar ishtirok etishdi.

On May 13, 2025, an offline workshop was organized in Tashkent by StrikePlagiarism.com / Plagiat.uz. The event covered topics such as detecting AI-generated content, identifying cases of misuse of artificial intelligence in academic and student papers, reporting on the presence of AI in the StrikePlagiarism.com system, the procedure for using the AI-detection module, as well as integration into LMS systems and conducting student work checks without centralization.
✅ The workshop was also attended by Sarvar Sadullaev, Chief Specialist of the Anti-Corruption “Compliance Control” Department of Urgench State University, and Shukhrat Jonibekov, Specialist of the Technical Support Department of the Center for Digital Educational Technologies.