2021-yilning 12-aprel kuni Urganch davlat universiteti Xalqaro hamkorlik bo֥‘yicha prorektori G‘.O‘razboyev , Xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i E.Yo‘ldashov hamda Ilmiy va ilmiy pedagog kadrlar tayyorlash bo‘limi boshlig‘i Y.Jumaniyazovalar Belarus Respublikasining Yanka Kupala nomli Grodno davlat universiteti O'quv ishlari bo'yicha prorektori Belix Yuriy Eduardovich, Xalqarolashtirish markazi rahbari Belokoz Yelena Iosifovna, Xalqaro hamkorlik bo'limi boshlig'i Minova Olga Vitalyevnalar o‘rtasida onlayn uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda ikki universitet o`rtasida qo‘shma ta’lim dasturlarini tashkil etish bo‘yicha muzokaralar olib borildi.

12 апреля 2021 года состоялась онлайн встреча проректора по международному сотрудничеству Ургенчского государственного университета Г.Уразбаева, начальника отдела международных отношений Э.Юлдашова и начальника отдела подготовки научных и научно-педагогических кадров Ю.Джуманиязовой с проректором по учебной работе Гродненского государственного университета имени Янки Купалы Республики Беларусь Белых Юрием Эдуардовичем, руководителем Центра интернационализации образования Белокоз Еленой Иосифовной, начальником отдела международного сотрудничества Миновой Ольгой Витальевной.
В ходе встречи были проведены переговоры между двумя университетами о создании совместных образовательных программ.