Milliy o'yinlar - salomatlik garovi
2021-yil 23-aprel kuni yoshlar o`rtasida milliy qadriyatlarni rivojlantirish va xalq o`yinlarini an`anaga aylantirish maqsadida Urganch davlat universitetining Sport klubi hamda Jismoniy madaniyat fakulteti tomonidan “Milliy o’yinlar - salomatlik garovi” shiori ostida “Rektor kubogi” uchun musobaqa o`tkazildi.
Musobaqani UrDU Yoshlar bilan ishlash bo`yicha prorektori S.Davletov ochib berib, barcha jamoalarga omad tiladi.
Musobaqada universitetning professor-o`qituvchilari hamda talaba-yoshlari o`zaro “Arqon tortish”,  “Tosh ko’tarish”  va  yugurish bo`yicha bellashdilar.
Natijalarga ko`ra, Texnika fakulteti 1-o`rinni , Jismoniy madaniyat fakulteti esa 2-o`rinni egalladilar.

23 апреля 2021 года среди молодежи спортивным клубом Ургенчского государственного университета и факультетом физической культуры под девизом “Национальные игры - залог здоровья” был проведен конкурс “Кубок ректора” в целях развития национальных ценностей и превращения народных игр в традицию.
Конкурс открыл проректор по работе с молодежью УрГУ С. Давлетов, который в своем выступлении пожелал удачи всем командам.
Профессорско-преподавательский состав и студенческая молодежь университета соревновались в “перетягивании каната”, “подъеме камней” и беге.
По результатам соревнований 1 место заняли студенты технического факультета, 2 место – студенты факультета физической культуры.