Milliy o'yinlar - salomatlik garovi
2021-yil 23-aprel kuni yoshlar o`rtasida milliy qadriyatlarni rivojlantirish va xalq o`yinlarini an`anaga aylantirish maqsadida Urganch davlat universitetining Sport klubi hamda Jismoniy madaniyat fakulteti tomonidan “Milliy o’yinlar - salomatlik garovi” shiori ostida “Rektor kubogi” uchun musobaqa o`tkazildi.
Musobaqani UrDU Yoshlar bilan ishlash bo`yicha prorektori S.Davletov ochib berib, barcha jamoalarga omad tiladi.
Musobaqada universitetning professor-o`qituvchilari hamda talaba-yoshlari o`zaro “Arqon tortish”,  “Tosh ko’tarish”  va  yugurish bo`yicha bellashdilar.
Natijalarga ko`ra, Texnika fakulteti 1-o`rinni , Jismoniy madaniyat fakulteti esa 2-o`rinni egalladilar.

On April 23, 2021, among young people, the sports club of Urgench State University and the Physical Education Faculty under the motto “National games-the key to health” held the “Rector's Cup” competition in order to develop national values and turn folk games into a tradition.
The competition was opened by the Vice-rector on working with Youth of the Urgench State University S. Davletov, who in his speech wished all the teams good luck.
The teaching staff and students of the university competed in the “tug of war”, “lifting stones” and running.
According to the results of the competition, 1st place was taken by students of the Technical faculty, 2nd place - by students of the Physical culture faculty.