Yoshlar ma`naviyatini yuksaltirish
Prezident Sh.M.Mirziyayevning Yoshlar ma`naviyatini yuksaltirish va ularning bo`sh vaqtini mazmunli tashkil etish bo`yicha beshta muhim tashabbusning  birinchi tashabbusiga binoan ''Yoshl
Урганч давлат университетида Рус тили ва маданияти маркази очилди
2019 йил 18 июнь куни Урганч давлат университетида Астрахань давлат техника университети ходимлари иштирокида Рус тили ва маданияти маркази очилиши маросими бўлиб ўтди. Маросимда Астрахань давлат техн
Япония Молия вазирлиги қошидаги Сиёсат тадқиқотлари институти ходимлари Урганч давлат университетида
2019 йил 12 июнь куни Япония Молия вазирлиги қошидаги Сиёсат тадқиқотлари институтидан Минору Накамура - Япония Молия вазирлиги котибияти маслахатчиси, СТИ катта илмий ходими, Кенсаку Муненага –
Колмиқ давлат университети ректори ва профессорлари Урганч давлат университетига ташриф буюришди
2019 йил 14 июнь куни Урганч давлат университетига Б.Б.Городовиков номидаги Колмиқ давлат университети ректори Салаев Бадма Катинович, халқаро ҳамкорлик бўйича проректори Имеев Владимир Очирович ва пр
Астрахань давлат техника университети ходимлари Урганч давлат университетига ташриф буюришди
2019 йил 17 июнь куни Урганч давлат университетига Астарахань давлат техника университети халқаро бўлими бошлиғи Юкина Евгения Александровна ва “Каспий-Евразия” халқаро ва ижтимоий-сиёсий
"Shiddat" talabalar teatr studiyasi a'zolari tomonidan 1-son talabalar turar joyida saxna ko‘rinishlari namoyish qildilar
2019 yil 12 iyun kuni Filologiya fakultetining "Shiddat" talabalar teatr studiyasi a'zolari tomonidan 1-son talabalar turar joyida yashovchi talabalar uchun saxna ko‘rinishlar

To raise the level of Youth
On the initiative of the President of the Republic of Uzbekistan Sh. M. Mirziyayev on the first initiative of five major initiatives to raise the level of Youth and create a meaningful organization
In Urgench State University opened the Center of Russian Language and Culture
June 18, 2019 in Urgench State University with the participation of employees of Astrakhan State University, the opening ceremony of the Center for Russian Language and Culture. The ceremony was atten
Employees of the Institute of Political Studies under the Ministry of Finance of Japan visited Urgench State University
On June 12, 2019, Urgench State University was visited by Minoru Nakamura - Advisor to the Secretariat, Senior Researcher, Kensaku Munenaga - Senior Researcher, Akihide Maeda - Senior Advisor for Inte
Rector and professors of Kalmyk State University arrived in Urgench State University
On June 14, 2019, Salaev Badma Katinovich, Rector of Kalmyk State University, Vice President for International Cooperation, Vladimir Imeev, and Professor Yakubov Sabir Khalmuradovich, arrived in Urgen
Employees of Astrakhan State Technical University arrived in Urgench State University
On June 17 of this year, Yukina Evgenia Alexandrovna Yukina, Head of the International Department of Astrakhan State Technical University, and Tyrenkova Ksenia Alexandrovna Tyurenkova, Chairperson of
Members of the student theater studio "Shiddat" gave stage performances in the student dormitory No. 1
June 12, 2019, members of the student theater studio "Shiddat" of the Philology Faculty gave stage performances for the students in the student dormitory No. 1.