Mahalla-oila-OTM hamkorligi
19-yanvar kuni Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlari fakultetida "Mahalla-oila-OTM hamkorligi" mavzusida tadbir o'tkazildi. Tadbirda Urganch shahar 3-sonli "Ma'rifat" maha
"Mardlar qo'riqlaydi vatanni" mavzusida talabalar turar joyida uchrashuv tashkil qilindi.
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi katta o'qituvchisi X.Bobojonova va o'qituvchi G.Xusainova O'zbek tilshunosligi kafedrasi professor-o'qituvchil
O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi M.F.Axmedovaning "Ogahiyning "Riyozu-d-davla" asari onomastikasi" mavzusidagi dissertatsiyasining muhokamasi bo'lib o'tdi.
UrDU Oʻzbek filologiyasi fakulteti Oʻzbek tilshunosligi kafedrasi ilmiy-nazariy seminar yigʻilishida f.f.d., professor (v.b.) A.O'razboyev ilmiy rahbarligida Axmedova Marhabo Farhod qizining 10.00
Urganch Davlat Universiteti Meva-sabzavotchilik kafedrasi stajor o`qituvchisi Matyoqubov Maqsadning Qovoqning yangi navlarining Xorazm viloyati sharoitiga mosligini o`rganish mavzusidagi ilmiy-nazariy seminar
Matyoqubov.M “Qovoqning yangi navlarining xorazm viloyati sharoitiga mosligini o’rganish” mavzusida ma’ruzaga chiqdi. Bugungi kunda Respublikamizning barcha joylarida qovoq ur
Aholini roʻyxatga olish zarurati faqat demografik koʻrsatkichlar bilan chegaralanib qolmaydi
Aholini roʻyxatga olish zarurati faqat demografik koʻrsatkichlar bilan chegaralanib qolmaydi  Oʻzbekiston Respublikasining butun hududida, belgilangan sanada aholining demografik va ijtim

Neighborhood-family-HEI cooperation
On January 19, an event was held at the Faculty of Natural and Agricultural Sciences on the topic "Neighborhood-family-HEI cooperation". At the event, H. Tajiyev, chairman of the council
A meeting was organized in the student residence on the topic "Braves protect the homeland".
The events scheduled to be held during the current academic year by the senior teacher of the Department of Uzbek Linguistics of the Faculty of Uzbek Philology of UrSU K. Bobojonova and the professors
A discussion of the dissertation of the teacher of the Department of Uzbek Linguistics M.F. Akhmedova on "Onomastics of Ogahi's "Riyazu-d-Davla"" was held.
On January 18 of this year, at the scientific-theoretical seminar meeting of the Department of Uzbek Linguistics, Faculty of Uzbek Philology of UrSU, under the scientific guidance of Ph.D., Professor
The scientific-theoretical seminar of Matyokubov Maksad, intern teacher of the Department of Fruit and Vegetables of Urganch State University, on the topic of studying the suitability of new varieties of pumpkin for the conditions of Khorezm region
Matyokubov.M gave a lecture on "Study of suitability of new varieties of pumpkin to the conditions of Khorezm region". Today, pumpkin seeds are actively planted in all parts of our Republic