Mahalla-oila-OTM hamkorligi
19-yanvar kuni Tabiiy va qishloq xoʻjaligi fanlari fakultetida "Mahalla-oila-OTM hamkorligi" mavzusida tadbir o'tkazildi. Tadbirda Urganch shahar 3-sonli "Ma'rifat" maha
"Mardlar qo'riqlaydi vatanni" mavzusida talabalar turar joyida uchrashuv tashkil qilindi.
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi katta o'qituvchisi X.Bobojonova va o'qituvchi G.Xusainova O'zbek tilshunosligi kafedrasi professor-o'qituvchil
O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi M.F.Axmedovaning "Ogahiyning "Riyozu-d-davla" asari onomastikasi" mavzusidagi dissertatsiyasining muhokamasi bo'lib o'tdi.
UrDU Oʻzbek filologiyasi fakulteti Oʻzbek tilshunosligi kafedrasi ilmiy-nazariy seminar yigʻilishida f.f.d., professor (v.b.) A.O'razboyev ilmiy rahbarligida Axmedova Marhabo Farhod qizining 10.00
Urganch Davlat Universiteti Meva-sabzavotchilik kafedrasi stajor o`qituvchisi Matyoqubov Maqsadning Qovoqning yangi navlarining Xorazm viloyati sharoitiga mosligini o`rganish mavzusidagi ilmiy-nazariy seminar
Matyoqubov.M “Qovoqning yangi navlarining xorazm viloyati sharoitiga mosligini o’rganish” mavzusida ma’ruzaga chiqdi. Bugungi kunda Respublikamizning barcha joylarida qovoq ur
Aholini roʻyxatga olish zarurati faqat demografik koʻrsatkichlar bilan chegaralanib qolmaydi
Aholini roʻyxatga olish zarurati faqat demografik koʻrsatkichlar bilan chegaralanib qolmaydi  Oʻzbekiston Respublikasining butun hududida, belgilangan sanada aholining demografik va ijtim

Сотрудничество соседства, семьи и вуза
19 января на факультете естественных и сельскохозяйственных наук состоялось мероприятие на тему «Сотрудничество соседства-семьи-вуза». На мероприятии председатель совета старейшин по ра
В студенческом общежитии была организована встреча на тему «Отважные защищают Родину».
Мероприятия, которые планируется провести в текущем учебном году старшим преподавателем кафедры узбекского языкознания факультета узбекской филологии УрГУ К.Бободжоновой и профессорами кафедры узбекск
Состоялось обсуждение диссертационной работы преподавателя кафедры узбекского языкознания М.Ф. Ахмедовой на тему «Ономастика произведения Огахи «Риязу-д-Давла»».
18 января текущего года на научно-теоретическом семинаре кафедры узбекского языкознания факультета узбекской филологии УрГУ под научным руководством к.ф.н., профессора (В.Б.) Оразбоева А., дочери Ахме
Научно-теоретический семинар Матёкубова Максада, преподавателя-стажера кафедры плодоовощной деятельности Ургенчского государственного университета, на тему изучения пригодности новых сортов тыквы для условий Хорезмской области.
Матёкубов М. прочитал лекцию на тему «Изучение пригодности новых сортов тыквы к условиям Хорезмской области». Сегодня семена тыквы активно высаживают во всех уголках нашей Республики, и в