Clarivate Analytics kompaniyasi O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Jahon banki bilan birgalikda 3 yil davomida O‘zbekistonning barcha oliy o‘quv yurtlari va ilmiy-tadqiqot institutlariga Web of Science resurslaridan bepul foydalanish imkoniyatini taqdim etadi.
Endilikda Urganch davlat universiteti professor-o'qituvchilari va talabalar uchun Web of Science ilmiy ma’lumotlar bazasidan to’laqonli foydalanish imkoniyati yaratildi.
Buning uchun universitet Internet tarmog’iga ulangan holda www.webofscience.com havolasi orqali platformaning barcha imkoniyatlaridan foydalanish mumkin.

Clarivate Analytics совместно с Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан и Всемирным банком предоставляет бесплатный доступ к ресурсам Web of Science всем университетам и научно-исследовательским институтам Узбекистана на 3 года.
Теперь преподаватели и студенты Ургенчского государственного университета получили возможность полноценно пользоваться научной базой данных Web of Science.
Для этого все возможности платформы можно использовать по ссылке www.webofscience.com при подключении к интернет-сети университета.