O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 6-noyabrdagi 691-sonli qaroriga muvoviq, O‘zbekiston Badiiy akademiyasi tomonidan Kamoliddin Behzod nomidagi davlat stipendiyasi tanlovi e’lon qilindi.
Tanlovda oliy ta’lim muassasalarining dastgohli rangtasvir, rangtasvir (turlari bo‘yicha), grafika va miniatyura, haykaltaroshlik (turlari bo‘yicha), amaliy san’at (turlari bo‘yicha), dizayn (turlari bo‘yicha), san’atshunoslik va muzeyshunoslik (turlari bo‘yicha) yo‘nalishining oxirgi  ikki kursida ta’lim olayotgan bakalavriat bosqichi talabalari qatnashishi mumkin.
Talabgorlar shu yilning 20-iyuniga qadar UrDU Iqtidorli talabalarni ilmiy - tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limiga o‘z hujjatlarini topshirishlari soʻraladi.

В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от Постановлением №691 от 6 ноября 2020 года Академия художеств Узбекистана объявила конкурс на соискание государственной стипендии имени Камолиддина Бехзода.
В конкурсе участвуют станковая живопись, живопись (по видам), графика и миниатюра, скульптура (по видам), прикладное искусство (по видам), дизайн (по видам), изобразительное искусство среди студентов бакалавриата, обучающихся на двух последних курсах этнологии и музееведения ( по видам) могут участвовать.
Абитуриентам предлагается подать документы в отдел научно-исследовательской организации одаренных студентов УрГУ до 20 июня текущего года.