YUNESKO tashkiloti “Ipak yo‘li dasturi doirasida “Ipak yo‘li yoshlar tadqiqot granti- Ipak yo‘li tashabbusi orqali yosh tadqiqotchilar salohiyati va hissasini kuchaytirish” deb nomlangan 3-xalqaro tanlovini e’lon qildi.
Mazkur tanlovning asosiy maqsadi yosh tashkilotchilarni “Ipak yo‘lining umumiy merosini o‘rganishi uchun safarbar etishga qaratilgan bo‘lib, 35 va undan kichik yoshdagi ayollar va erkaklarga 12 ta granti ajratiladi.
Tanlovda qatnashish uchun nomzodlar 2023-yilning 31-may kuniga qadar (https://en.unesco.org/silkroad/youthgrant) veb-sahifasi orqali shaklni onlayn to‘ldirishlari so‘raladi.

The UNESCO organization announced the third edition of the international competition under the Silk Road Program called Reinforcing the Capacity and Contribution of Young Researchers to the Silk Roads “Silk Roads Youth Research Grant”.
This initiative, which aims to mobilize young researchers for further study of the Silk Roads shared heritage, will award 12 research grants to young women and men under 35 years of age.
Applicants are required to submit a proposal by using the standard template provided here (https://en.unesco.org/silkroad/youthgrant) by 31 May 2023