O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 16-fevraldagi “2023-yilda qayta tiklanuvchi energiya manbalarini va energiya tejovchi texnologiyalarni joriy etishni jadallashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-57-son qarori hamda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar Vazirligining “Davlat oliy ta’lim muassasalarida  2023-yilda quyosh panellarini o‘rnatish” dasturida quyosh fotoelektr stansiyalarni xarid qilish va o‘rnatish belgilangan.
Qaror va dasturda ijtimoiy va uy-joy kommunal xizmat ko‘rsatish sohalarida hamda iqtisodiyot tarmoqlarida qayta tiklanuvchi energiya manbalarini keng joriy etish, energiya samaradorligini oshirish orqali respublika hududlarida energiya taqchilligi qoplanishini ta’minlash ko’zda tutilgan.
Urganch davlat universiteti yuqoridagi qaror va dasturni sifatli va o‘z vaqtida amalga oshirish maqsadida bosqichma-bosqich universitet hududagi binolarning tom qismiga eng maqbul takliflarni tanlab olgan holda quyosh panellarni  xarid qilish va uni ishga tushirishni rejalashtirilgan.
Shu sababdan, Urganch davlat universiteti “Urganch shahri, H. Olimjon ko‘chasi, 14-uyda joylashgan universitet hududidagi 1,2,3,4 va 5-talabalar turar joyi hamda tarix fakulteti o‘quv binosining tom qismlariga  630,0 kVt/soat tarmoq fotoelektr paneli stansiyasini xarid qilish va uni ishga tushirish” loyihasini amalga oshirish uchun tadbirkorlarga tanlov e’lon qiladi.
Ushbu loyihani amalga oshirishda manfaatdor tomonlar qiziqish bildirish uchun so’rov va takliflarini 2023-yil 24-iyun Toshkent vaqti bilan soat 18:00 gacha topshirishlari lozim.
1.Quyosh panelini o‘rnatish bo‘yicha texnik topshiriq
2.Tijorat taklifi
3.Tashkilot to‘g‘risida umumiy ma’lumot
4.Tashkilotni quyosh panellar yetkazib berish bo‘yicha amalga oshirgan loyihalari to‘g‘risida ma’lumot

Постановление Президента Республики Узбекистан PQ-57 от 16 февраля 2023 года «О мерах по ускорению внедрения возобновляемых источников энергии и энергосберегающих технологий в 2023 году» и Высшее образование, наука и В программе «Установка солнечных батарей в государственных вузах в 2023 году» Мининноваций уточняется закупка и установка солнечных фотоэлектрических установок.
Решение и программа предусматривают широкое внедрение возобновляемых источников энергии в сферах социального и жилищно-коммунального хозяйства, а также в отраслях экономики для обеспечения компенсации дефицита энергии в регионах республики за счет повышения энергоэффективности.
В целях качественной и своевременной реализации вышеуказанного решения и программы Ургенчский государственный университет планирует закупить солнечные батареи и ввести их в эксплуатацию, отобрав наиболее подходящие предложения для крыш зданий университета.
По этой причине Ургенчскому государственному университету выделено 630,0 кВт/ Соат Сеть объявляет конкурс для предпринимателей на реализацию проекта «Приобретение и ввод в эксплуатацию фотоэлектрической щитовой станции».
В целях выражения заинтересованности в реализации данного проекта заинтересованные стороны должны представить свои запросы и предложения до 24 июня 2023 года 18:00 по ташкентскому времени.
1. Техническое задание на установку солнечной панели
3. Общие сведения об организации
4. Информация о реализуемых организацией проектах по поставке солнечных панелей
Запросы на выражение заинтересованности и предложения принимаются по следующим адресам:
Адрес Ургенчского государственного университета: Хорезмская область, город Ургенч, улица Х.Олимжона 14, E-mail: info@urdu.uz, сайт: https://urdu.uz/uz Телефон: +998 62 224 6700.