Urganch davlat universiteti ma'muriyati mahoratli, tashabbuskor, kreativ, bilimli va salohiyatli  ilmiy-pedagogik kadrlar va magistratura bosqichini yakunlagan  mutaxassislardan iborat professor-o‘qituvchilar zaxirasini shakllantirish maqsadida maxsus  elektron platformani ishga tushurilganligini
E’LON QILADI
Buning uchun https://zaxirakadr.urdu.uz/ elektron tizimi orqali onlayn ro‘yhatdan o‘tishingiz va talab qilingan hujjatlarni yuklashingiz so‘raladi.
Ro‘yhatdan o‘tishning dastlabki muddati 2023-yilning 20-avgustigacha (shu kuni ham) davom etadi.
Zaxira o‘rinlar haqidagi ma’lumotlarni quyidagi elektron manzildan olish mumkin: https://urdu.uz/uz
Kadrlar zaxirasidan nomzodlarni ishga qabul qilish jarayoni amaldagi Mehnat kodeksi va Ish beruvchi tomonidan ishga qabul qilish chog‘ida o‘tkaziladigan tanlov TARTIBI asosida amalga oshiriladi.
Kadrlar zaxirasidan vakant o’rinlarga nomzodlarni tanlashda malaka talablariga mosligi, nomzod tomonidan https://zaxirakadr.urdu.uz/ elektron tizimiga yuklangan hujjatlar asosida o’rganiladi.

Руководство Ургенчского государственного университета запустило специальную электронную платформу с целью создания резерва профессорско-преподавательского состава, состоящего из квалифицированных, инициативных, творческих, знающих и потенциальных научно-педагогических кадров и специалистов, имеющих степень магистра.
Для этого Вам предлагается зарегистрироваться онлайн через электронную систему https://zaхirakadr.urdu.uz/ и загрузить необходимые документы.
Первичный период регистрации продлится до 20 августа 2023 года (в него входит последний день).
Информацию о плацкартах можно получить по следующему адресу электронной почты: https://urdu.uz/uz
Процесс приема кандидатов из кадрового резерва осуществляется на основании действующего Трудового кодекса и ПОРЯДКА отбора, проводимого Работодателем при приеме на работу.
При отборе кандидатов на вакантные должности из кадрового резерва соответствие квалификационным требованиям изучается на основании документов, загружаемых кандидатом в электронную систему https://zaхirakadr.urdu.uz/.