3 йилга мўлжалланган EMI (English as a medium of instruction) турли йўналишлардаги фанлар ва модулларни инглиз тилида ўқитиш тажрибасини ривожлантиришга қаратилган янги лойиҳа учун танлов эълон қилади. Аризалар 25 сентябрь куни соат 17:00 га қадар қабул қилинади. Ариза инглиз тилида тўлдирилиши лозим. Аризага бошқа хужжатлар илова қилинган тақдирда улар ўзбек/рус тилида бўлиши мумкин. Танловда ғолиб чиққан ОТМлар 28 сентябрда эълон қилинади ва иштирокчилар 2-4 октябрь кунлари Тошкентда Буюк Британиялик хамкорлар билан бўлиб ўтадиган лойиҳанинг илк учрашувига таклиф қилинадилар. Батафсил маълумотни  saida.irgasheva@britishcouncil.org электрон манзили орқали олишингиз мумкин.
Камида 2 йил меҳнат стажига эга бўлган бошқарма ва бўлинмалар ходимлари учун “Chevening” 1 йиллик магистратура дастурида ўқиш учун стипендиялар танловини элон қилади. Барча харажатлар Буюк Британия Ташқи ишлар вазирлиги томонидан қопланади.
Ушбу танлов доирасида Буюк Британиянинг Тошкентдаги элчихонаси брифинг ўтказади. Брифинг 2019 йил 5 октябр соат 11:00 да Тошкентдаги Wyndham Tashkent меҳмонхонасининг конференциялар залида ўтказилади.
Батафсил маълумот учун дастур координатори У. Абдурахимова (+998 78 120-15-11)га ёки Британия дипмиссияси сайтига мурожжат қилишингиз мумкин. Тақдимотда қатнашиш учун орқали рўйҳатдан ўтишингиз сўралади.

Планируемый на 3 года программа EMI (английский как средство обучения) объявляет конкурс на новый проект, направленный на развитие опыта преподавания английского языка в различных дисциплинах и модулях. Последний срок подачи заявок – 25 сентября 2019 года 17:00. Заявка должна быть заполнена на английском языке. Университеты победившиеся в  конкурсе будут объявлены 28 сентября, а участники будут приглашены на первую встречу проекта с британскими партнерами в Ташкенте 2-4 октября 2019 года.
Дополнительную информацию можно получить по электронной почте saida.irgasheva@britishcouncil.org и info@britshcouncil.uz
Программа «Chevening» объявляет конкурс стипендий на 1 год по программе магистратуры для сотрудников управлений и отделов с опытом работы не менее 2 лет. Все расходы покрываются Министерством иностранных дел Великобритании. В рамках этого конкурса Посольство Великобритании в Ташкенте проводит брифинг. Брифинг состоится в 11:00 5 октября 2019 года в конференц-зале гостиницы Wyndham Tashkent.
За дополнительной информацией обращайтесь к координатору программы У. Абдурахимовой (+998 78 120-15-11) и для участия в презентации зарегистрируйтесь на сайте https://bit.ly/2max61E.