3 йилга мўлжалланган EMI (English as a medium of instruction) турли йўналишлардаги фанлар ва модулларни инглиз тилида ўқитиш тажрибасини ривожлантиришга қаратилган янги лойиҳа учун танлов эълон қилади. Аризалар 25 сентябрь куни соат 17:00 га қадар қабул қилинади. Ариза инглиз тилида тўлдирилиши лозим. Аризага бошқа хужжатлар илова қилинган тақдирда улар ўзбек/рус тилида бўлиши мумкин. Танловда ғолиб чиққан ОТМлар 28 сентябрда эълон қилинади ва иштирокчилар 2-4 октябрь кунлари Тошкентда Буюк Британиялик хамкорлар билан бўлиб ўтадиган лойиҳанинг илк учрашувига таклиф қилинадилар. Батафсил маълумотни  saida.irgasheva@britishcouncil.org электрон манзили орқали олишингиз мумкин.
Камида 2 йил меҳнат стажига эга бўлган бошқарма ва бўлинмалар ходимлари учун “Chevening” 1 йиллик магистратура дастурида ўқиш учун стипендиялар танловини элон қилади. Барча харажатлар Буюк Британия Ташқи ишлар вазирлиги томонидан қопланади.
Ушбу танлов доирасида Буюк Британиянинг Тошкентдаги элчихонаси брифинг ўтказади. Брифинг 2019 йил 5 октябр соат 11:00 да Тошкентдаги Wyndham Tashkent меҳмонхонасининг конференциялар залида ўтказилади.
Батафсил маълумот учун дастур координатори У. Абдурахимова (+998 78 120-15-11)га ёки Британия дипмиссияси сайтига мурожжат қилишингиз мумкин. Тақдимотда қатнашиш учун орқали рўйҳатдан ўтишингиз сўралади.

Planned for 3 year EMI (English as a medium of instruction) announces a competition for a new project aimed at developing the experience of teaching English in various disciplines and modules. Deadline for submitting applications is 5:00 pm, September 25. The application must be completed in English. Winners of the competition will be announced on September 28 and participants are invited to the first meeting of the project with UK partners in Tashkent on October 2-4.
More information can be obtained by emailing and info@britshcouncil.uz
Chevening” announces a scholarship competition for 1 year Master's degree program for employees of departments and units with at least 2 years of experience. All expenses are covered by the UK Foreign Ministry. The British Embassy in Tashkent will hold a briefing as part of this competition. The briefing will take place at 11:00 am on October 5, 2019 in the conference room of the Wyndham Tashkent Hotel.
For more information, contact the program coordinator U. Abdurakhimova (+998 78 120-15-11) and to participate in the presentation register to https://bit.ly/2max61E