Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch  davlat  universitetida xorijliklar uchun “Oʻzbek tili” kurslari oʻz faoliyatini boshlaydi.
Dars mashgʻulotlari Urganch davlat universiteti Oʻzbek tilshunosligi kafedrasining yetakchi professor-oʻqituvchilari tomonidan guruh shaklida (12-15 kishi) olib boriladi.
Mashg‘ulotlar Urganch davlat universitetining hamma qulayliklarga ega auditoriyalarida o‘tkaziladi. “Oʻzbek tili” kursi  A1 darajadan boshlanib, B2 darajagacha davom qiladi.
6 oylik pulli kurs uchun to‘lov miqdori 600 $, 1 yillik kurs uchun to‘lov miqdori 1000 $ni tashkil qiladi. Mana shu to‘lovning ichiga barcha sharoitlariga ega yotoqxona bilan ta’minlash ham kiritilgan.
Ma‘lumot uchun: Urganch davlat universiteti joylashgan Xorazm viloyatining markazi hisoblangan Urganch shahri qadimiy va navqiron shahar Xivaga 25 km, Xorazmning ko‘hna qal’alariga 30, 35 kilometrlik masofada joylashgan. Siz mashg‘ulotlardan boshqa vaqtlarda yuqoridagi manzillarga sayohat ham qilishingiz mumkin. Shuningdek, tabiiy mahsulotlardan tayyorlangan Xorazm taomlaridan tanovul qilishingiz, vohaning betakror qo‘shiqlarini eshitib madaniy hordiq chiqarishingiz mumkin. Unutmang, qadimiy Xorazmga kelish, uning o‘ziga xos arxitektura yodgorliklarini ko‘rish haqiqiy sayohatchilarning orzusi hisoblanadi.
Kurs yakunida oʻzbek tili oʻrganuvchilariga til bilish darajasiga koʻra Urganch davlat universiteti tomonidan sertifikat beriladi.
Murojaat uchun manzil:  Xorazm viloyati Urganch shahri Urganch davlat universiteti Xalqaro aloqalar bo‘limi: http://ursubox@gmail.com

Ургенчский государственный университет имени Абу Райхана Беруни приглашает на курсы узбекского языка для иностранцев.
Занятия проводят в группах (12-15 человек) ведущие профессора-преподаватели кафедры узбекского языкознания Ургенчского государственного университета.
Занятия проходят в полностью оборудованных аудиториях университета. Курс «Узбекский язык» начинается с уровня А1 и можно улучшить навыки до уровня В2.
Стоимость 6-месячного платного курса составляет 600 долларов США, а стоимость годового курса – 1000 долларов США. В эту стоимость включено предоставление студенческого общежития со всеми удобствами.
Для информации: город Ургенч, центр Хорезмской области, в котором расположен Ургенчский государственный университет, находится в 25 км от древнего и величественного города Хивы и в 30-35 километрах от древних крепостей Хорезма. Вы также можете путешествовать по вышеуказанным направлениям в период обучения. Вы также сможете насладиться блюдами хорезмской кухни, приготовленными из натуральных продуктов, и насладиться культурными развлечениями, слушая уникальные песни оазиса. Не забывайте, что посетить древний Хорезм и увидеть его уникальные архитектурные памятники – настоящая мечта путешественника.
По окончании курса слушателям курсов будет выдан сертификат Ургенчского государственного университета, соответствующий уровню владения языком.
Адрес для подачи заявок: Хорезмская область, город Ургенч, Ургенчский государственный университет, Отдел международных отношений. Эл. почта: http://ursubox@gmail.com