2025-yil 1-may kuni soat 14:00 da 1-bino, Filologiya va san'at fakultetining 338-auditoriyasida boʻlib oʻtadigan filologiya yoʻnalishidagi kafedralarning umumiy yigʻilishida universitet mustaqil tadqiqotchisi Xakimova Xalima Rinatovna tomonidan 10.00.04 - Yevropa, Amerika va Avstraliya xalqlari tili va adabiyoti ixtisosligidan filologiya fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun “M.I.Sheverdinning tarixiy romanlari matnlaridagi glossalar” mavzusida tayyorlagan dissertatsiyasining dastlabki ekspertizasi oʻtkaziladi.
Ilmiy rahbar: f.f.d., dotsent Choʻponov Otanazar Otajonovich
Ushbu muhokamada professor-oʻqituvchilar, doktorant, mustaqil izlanuvchi, magistrant va talabalar, shuningdek, barcha qiziquvchilar ham ishtirok qilishlari, dissertatsiya va uning avtoreferati bilan "Rus tili va adabiyoti" kafedrasida tanishishlari mumkin.

Respected teachers, dear colleagues!
On May 1, 2025, at 2:00 p.m., at the general meeting of the departments of the philology department, which will be held in Building 1, Auditorium 338 of the Faculty of Philology and Arts, a preliminary examination of the dissertation prepared by the independent researcher of the university, Khakimova Khalima Rinatovna, for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Philological Sciences with a specialization in the language and literature of the peoples of Europe, America and Australia, on the topic “Glosses in the texts of M.I. Sheverdin’s historical novels” will be held.
Scientific advisor: Ph.D., Associate Professor Choponov Otanazar Otajonovich
Professors, doctoral students, independent researchers, master's students and students, as well as all interested parties, can participate in this discussion and get acquainted with the dissertation and its abstract at the Department of "Russian Language and Literature".