Urganch davlat universiteti Filologiya fakultetida "Mehmet Akif Ersoy xotira sinfi"ning ochilish marosimi bo'lib o'tdi
Mazkur xotira sinfini Xorazm viloyat hokimi o'rinbosari B.Saidov, fond rahbari Mehmet Cemal Çiftçigüzeli tantanali ravishda ochdi. Ochilish marosimida simpoziumning barcha ishti
"Ikki buyuk, bizning umumxalq shoirlarimiz - Mehmet Akif Ersoy va Abdulhamid Sulaymon o'g'li Cho'lpon" Simpoziumi o'z ishini boshladi
Bugun Urganch davlat universitetida ikki buyuk xalqning diydorlashuvi, turk va o‘zbek elining ikki buyuk shoiri ijodiga bag‘ishlangan simpozium boʻlib oʻtmoqda. Turk shoiri Mehmet Akif Ers
Respublika esselar tanlovi o'tkazildi
“Yangi O‘zbekistonni o‘zimiz, o‘z qo‘llarimiz bilan bunyod etamiz!” mavzusida esselar tanlovining respublika bosqichiga start berildi. Oliy ta’lim muassasalar

Этот класс памяти торжественно открыл заместитель хокима Хорезмской области Б.Саидов, глава фонда Мехмет Джемаль Джифтчигузели. На церемонии открытия присутствовали все участники симпозиума, в том ч
Стартовал симпозиум «Два великих, наших национальных поэта – Мехмет Акиф Эрсой и Абдулхамид Сулаймон оглы Чолпон»
Сегодня в Ургенчском государственном университете проходит симпозиум, посвященный встрече двух великих народов, творчеству двух великих поэтов турецкого и узбекского народов. Симпозиум, посвященный ту
Проведен республиканский конкурс сочинений
«Мы построим новый Узбекистан своими руками!» Стартовал республиканский этап конкурса сочинений. Среди студентов высших учебных заведений «Мы построим новый Узбекистан своими рукам