Urganch davlat universiteti Filologiya fakultetida "Mehmet Akif Ersoy xotira sinfi"ning ochilish marosimi bo'lib o'tdi
Mazkur xotira sinfini Xorazm viloyat hokimi o'rinbosari B.Saidov, fond rahbari Mehmet Cemal Çiftçigüzeli tantanali ravishda ochdi. Ochilish marosimida simpoziumning barcha ishti
"Ikki buyuk, bizning umumxalq shoirlarimiz - Mehmet Akif Ersoy va Abdulhamid Sulaymon o'g'li Cho'lpon" Simpoziumi o'z ishini boshladi
Bugun Urganch davlat universitetida ikki buyuk xalqning diydorlashuvi, turk va o‘zbek elining ikki buyuk shoiri ijodiga bag‘ishlangan simpozium boʻlib oʻtmoqda. Turk shoiri Mehmet Akif Ers
Respublika esselar tanlovi o'tkazildi
“Yangi O‘zbekistonni o‘zimiz, o‘z qo‘llarimiz bilan bunyod etamiz!” mavzusida esselar tanlovining respublika bosqichiga start berildi. Oliy ta’lim muassasalar

The opening ceremony of "Mehmet Akif Ersoy memory class" was held at the Faculty of Philology of Urgench State University
This memory class was solemnly opened by the Deputy Hokim of Khorezm region B.Saidov, the head of the fund Mehmet Cemal Ciftchiguzeli. The opening ceremony was attended by all participants of the sy
Symposium "Two great, our national poets - Mehmet Akif Ersoy and Abdulhamid Sulaymon oglu Cholpon" has started
Today, Urgench State University is hosting a symposium dedicated to the meeting of two great peoples, the works of two great poets of the Turkish and Uzbek peoples. The symposium, dedicated to Turki
Republican essay competition was held
"We will build a new Uzbekistan with our own hands!" The republican stage of the essay contest has started. Among the students of higher educational institutions, "We will build a new