Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi va Xalq ta‘limi vazirligining 2022-yil 1-martdagi “Umumta’lim maktablari pedagoglari bilimini yaxshilash hamda yangicha o’qiti
Talabalar kengashi tashabbusi bilan oʻtkazilgan "Yangi Oʻzbekiston-Uchinchi Renessans" mavzusidagi ilmiy-ommabop maqolalar tanlovi gʻoliblari aniqlandi
Urganch davlat universiteti rektorining 2022-yil 19-fevraldagi 31-sonli buyrugʻi bilan universitet talabalari oʻrtasida "Yangi Oʻzbekiston-Uchinchi Renessans" mavzusidagi ilmiy-ommabop maqol
Talabalar turar joyida davra suhbatlari davom etmoqda
Bugun 11-aprel kuni Filologiya fakulteti "O'zbek tili va adabiyoti" kafedrasi dotsenti I.Ismailov hamda o'qituvchi M.Otamuratovalar talabalar turar joyida yashovchi  talabalar b

"Mobile methodical group" has started working in Khorezm region
The Ministry of Higher and Secondary Special Education and the Ministry of Public Education of March 1, 2022 In order to ensure the implementation of the decision, a "Mobile Methodological Grou
Winners of the competition of popular science articles on "New Uzbekistan - the Third Renaissance" initiated by the Student Council have been announced
By the order of the rector of Urgench State University No. 31 of February 19, 2022, a competition of popular scientific articles on "New Uzbekistan - the Third Renaissance" was held among
Roundtables are underway at the student dormitory
Today, April 11, I.Ismailov, associate professor of "Uzbek language and literature" and M.Otamuratova, teacher of the Faculty of Philology organized a round table discussion with students