"Omon Matjon ijodini tadqiq etishning dolzarb masalalari" mavzusida ilmiy-amaliy anjuman va badiiy kecha bo'lib o'tdi
"Omon Matjon ijodini tadqiq etishning dolzarb masalalari" mavzusida ilmiy-amaliy anjuman va badiiy kecha bo'lib o'tdi. Joriy yilning 14-fevral kuni UrDU O'zbek filologiyasi fa
Taniqli shoir Matnazar Abdulhakim tavalludining 76 yilligiga bag'ishlangan adabiy, badiiy kecha bo'lib o'tdi
Bugun O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi, “Ofarin” mukofoti sovrindori, taniqli shoir va tarjimon Matnazar Abdulhakim tavalludining 76 yilligiga bag'ishlangan
“Alisher Navoiy adabiy merosi: talqin va tahlil muammolari” mavzusidagi ilmiy-amaliy anjuman o'tkazildi
Joriy yilning 8-fevral kuni Urganch davlat universiteti  O'zbek filologiyasi fakulteti tomonidan so’z mulkining sultoni, ulugʻ shoir va mutafakkir Alisher Navoiy tavalludining 583 yilli

Проведены научно-практическая конференция и художественный вечер на тему «Актуальные вопросы исследования творчества Амона Матджона».
Были проведены научно-практическая конференция и художественный вечер на тему «Актуальные вопросы исследования творчества Амона Маджона». 14 февраля текущего года на факультете узбекско
Состоялся литературно-художественный вечер, посвященный 76-летию со дня рождения известного поэта Матназара Абдулхакима
Сегодня в Узбекистане прошел литературно-художественный вечер, посвященный 76-летию со дня рождения Матназара Абдулхакима, заслуженного деятеля культуры, лауреата премии «Офарин», извест
Состоялась научно-практическая конференция на тему «Литературное наследие Алишера Навои: проблемы интерпретации и анализа»
8 февраля текущего года на факультете узбекской филологии Ургенчского государственного университета прошла научно-практическая конференция, посвященная 583-летию со дня рождения Алишера Навои, велик