2021-2022-o‘quv yilida Urganch davlat universitetiga o‘qishga kirish uchun kasbiy (ijodiy) imtihonlari mavjud bo`lgan 13 ta bakalavriat ta’lim yo‘nalishlarining kunduzgi va sirtqi ta`lim shakliga jami 2246 nafar abituriyentlar hujjati ro‘yxatdan o‘tkazilgan.
✅ Ijodiy imtihonlarni adolatli va haqqoniy o‘tishini ta’minlash maqsadida imtihon oluvchi komissiya a’zolari respublikamizning turli hududlaridan taklif etilgan. Ko‘p yillik tajribaga ega san’at arboblari jamoasi odilona imtihon jarayonini baholab borishmoqda.
✅ Qolaversa, imtihon jarayonlarini jamoatchilik nazoratida bo`lib, deputatlar, maktab o`qituvchilari hamda jurnalist va blogerlar bevosita kuzatib, adolatli va shaffof o`tkazilayotganini guvohi bo`lishmoqda.
✅ Ijodiy imtihonlar o‘tkazilayotgan har bir xonalarga maxsus kuzatuv kameralar o‘rnatilgan (http://cam.urdu.uz/). Shuningdek, har bir xonalarda kechayotgan imtihon jarayonlari videokameralar orqali yozib olinmoqda va zarur bo‘lgan holatda ushbu video tasvirlarni ko‘rish imkoni mavjud.

Как известно, в Ургенчском государственном университете проходит процесс сдачи профессиональных (творческих) экзаменов на 2021-2022 учебный год.
✅ В Ургенчский государственный университет в 2021-2022 году 2246 абитуриентов сдали документы на очную и заочную формы обучения по 13 направлениям бакалавриата, где проводятся творческие экзамены.
✅ Члены экзаменационной комиссии приглашаются из разных регионов страны, в целях обеспечения справедливого проведения творческих экзаменов. Художники с многолетним опытом оценивают процесс экзамена.
✅ Кроме того, за процессом экзаменов наблюдают и являются свидетелями депутаты, общественность, школьные учителя, журналисты и блогеры.
✅ В каждой аудитории, где проводятся творческие экзамены, установлены специальные камеры наблюдения (http://cam.urdu.uz/). Процесс сдачи экзаменов в каждой аудитории записывается, и при необходимости эти видеозаписи можно просмотреть.