Urganch davlat universitetining yangi  2021/2022-o`quv yiliga tayyorgarligi o`rganildi
O`zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyevning 2021-yil 16-iyun kuni “Oliy ta`lim sohasidagi islohotlar natijadorligi hamda yangi o`quv yiliga tayyorgarlik jarayonlari to`g`risida” o`tkazilgan videoselektor yig`ilishining 34-sonli bayoni asosida Urganch davlat universitetining 2021/2022-o`quv yiliga tayyorgarlik holatini o`rganish  hamda muassasada amalga oshirilayotgan islohotlar bilan yaqindan tanishish  maqsadida  2021-yilning 17-avgust sanasida Oliy ta`limni rivojlantirish tadqiqotlari va ilg`or texnologiyalarni tadbiq etish markazining Darslik, o`quv qo`llanmalar va maxsus adabiyotlar bilan o`quv jarayonini ta`minlash bo`limi boshlig`i Allayorov To`lqin Ro`ziqulovich hamda   Oliy ta`limni rivojlantirish tadqiqotlari va ilg`or texnologiyalarni tadbiq etish markazining  Ta`lim muassasalarida hujjatlarni yuritish va ta`lim tizimida qat`iy hisobdagi hujjatlarni yuritish bo`limi bosh mutaxassisi Karimov Xurshid Abdumannobovichlar Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi.
O`rganish davomida  UrDU O`quv ishlari bo`yicha prorektori S.Xodjaniyozov hamrohligida  o‘quv auditoriyalari,  talabalar turar joyi, kutubxona, axborot texnologiyalari xonalari, MCOLE  markazi, Lingofon xona, STEM, Madaniyat saroyi,   sport zallari, Kimyo, Biologiya, Fizika laboratoriyalarining holati bilan yaqindan tanishdi.
Shuningdek, o`quv, ilmiy-uslubiy, ilmiy-tadqiqot, ma`naviy-ma`rifiy va tashkiliy-uslubiy ishlar hamda moddiy-texnik ta`minot holati atroflicha o`rganildi.
O‘quv binolarining kuz-qish mavsumiga tayyorgarligi, yotoqxonada talabalar uchun yetarlicha qulayliklar yaratib berish, muassasada mavjud muammo va kamchiliklarni bartaraf etish yuzasidan topshiriqlar berildi.

Изучена подготовка Ургенчского государственного университета к новому 2021/2022 учебному году
17 августа 2021 года на основании заявления №34 видеоконференции, проведенной под председательством Президента Республики Узбекистан Ш.Мирзиёева от 16 июня 2021 года «Об эффективности реформ в высшем образовании и процессе подготовки к новому учебному году», начальник отдела обеспечения учебниками и специальной литературы Центра исследований развития высшего образования и применения передовых технологий в образовательных учреждениях Аллаёров Тулкин Рузикулович и главный специалист отдела бухгалтерского учета в системе образования Центра исследований и развития высшего образования и применения передовых технологий в образовательных учреждениях Каримов Хуршид  Абдуманнобович посетили Ургенчский государственный университет в целях изучения состояния подготовки Ургенчского государственного университета к 2021/2022 учебному году и ознакомления с проводимыми реформами.
В сопровождении проректора по учебной работе УрГУ С.Ходжаниязова проведена ознакомительная работа аудиториями, общежитием, библиотекой, кабинетами информационных технологий, центром MCOLE, лингофонным залом, STEM, Дворцом культуры, тренажерными залами, лаборатириями химии, биологии, физики.
Также подробно изучено состояние учебной, научно-методической, научно-исследовательской, духовно-просветительской и организационно-методической работы и материально-технического обеспечения.
Поставлены задачи по подготовке учебных зданий к осенне-зимнему сезону, обеспечению студентов, проживающих в общетии, всеми условиями, а также устранению имеющихся проблем и недостатков в учреждении.