Urganch davlat universitetining yangi  2021/2022-o`quv yiliga tayyorgarligi o`rganildi
O`zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyevning 2021-yil 16-iyun kuni “Oliy ta`lim sohasidagi islohotlar natijadorligi hamda yangi o`quv yiliga tayyorgarlik jarayonlari to`g`risida” o`tkazilgan videoselektor yig`ilishining 34-sonli bayoni asosida Urganch davlat universitetining 2021/2022-o`quv yiliga tayyorgarlik holatini o`rganish  hamda muassasada amalga oshirilayotgan islohotlar bilan yaqindan tanishish  maqsadida  2021-yilning 17-avgust sanasida Oliy ta`limni rivojlantirish tadqiqotlari va ilg`or texnologiyalarni tadbiq etish markazining Darslik, o`quv qo`llanmalar va maxsus adabiyotlar bilan o`quv jarayonini ta`minlash bo`limi boshlig`i Allayorov To`lqin Ro`ziqulovich hamda   Oliy ta`limni rivojlantirish tadqiqotlari va ilg`or texnologiyalarni tadbiq etish markazining  Ta`lim muassasalarida hujjatlarni yuritish va ta`lim tizimida qat`iy hisobdagi hujjatlarni yuritish bo`limi bosh mutaxassisi Karimov Xurshid Abdumannobovichlar Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi.
O`rganish davomida  UrDU O`quv ishlari bo`yicha prorektori S.Xodjaniyozov hamrohligida  o‘quv auditoriyalari,  talabalar turar joyi, kutubxona, axborot texnologiyalari xonalari, MCOLE  markazi, Lingofon xona, STEM, Madaniyat saroyi,   sport zallari, Kimyo, Biologiya, Fizika laboratoriyalarining holati bilan yaqindan tanishdi.
Shuningdek, o`quv, ilmiy-uslubiy, ilmiy-tadqiqot, ma`naviy-ma`rifiy va tashkiliy-uslubiy ishlar hamda moddiy-texnik ta`minot holati atroflicha o`rganildi.
O‘quv binolarining kuz-qish mavsumiga tayyorgarligi, yotoqxonada talabalar uchun yetarlicha qulayliklar yaratib berish, muassasada mavjud muammo va kamchiliklarni bartaraf etish yuzasidan topshiriqlar berildi.

In order to check the preparation process of the Urgench State University for the 2021/2022 academic year and to get acquainted with the ongoing reforms in the institution, on the basis of the statement No. 34 of the video conference of the President of the Republic of Uzbekistan Sh. Mirziyoyev on June 16, 2021 "On the effectiveness of reforms in higher education and the process of preparation for the new academic year" on August 17, 2021, the Head of the department of Providing the educational process with manuals and special literature of the Center for Higher Education Development Research and Application of Advanced Technologies Allayorov Tolqin Rozikulovich, and Chief Specialist of the department for Maintaining documents in educational institutions and maintaining documents on a strict account in the educational system of the Center for Higher Education Development Research and Application of Advanced Technologies Karimov Khurshid Abdumannobovich visited Urgench State University.
During the visit, accompanied by the Vice-Rector for Academic Affairs of UrSU S. Khodjaniyazov, he got acquainted with the studying conditions, dormitories, library, classrooms of information technology, the MCOLE center, the Linguophone room, STEM, the Culture Hall, gyms, Chemistry, Biology, Physics laboratories .
Also, the state of educational, scientific-methodical, scientific-research, spiritual-educational and organizational-methodical work, as well as condition of material and technical supply were checked out in detail.
Tasks were given to prepare the university buildings for the autumn-winter season, to provide adequate facilities for students in the dormitory, to eliminate the existing problems and shortcomings in the institution.