Hozirda Urganch davlat universitetida bakalavriat bosqichi uchun 3 ta, magistratura mutaxassisliklari uchun esa 5 ta qoʻshma ta’lim dasturi mavjud.
2021-2022-oʻquv yilida Urganch davlat universitetida tashkil etilgan qoʻshma taʼlim dasturlari uchun ajratilgan qabul kvotalari rasman tasdiqlangan.
Ushbu dasturlarga qabul jarayoni joriy yilning 15-sentabridan 5-oktabrga qadar davom etishi rejalashtirilgan.
Abituriyentlar quyidagi qoʻshma ta’lim dasturlariga ariza topshirib, tahsil olishlari mumkin boʻladi:
BAKALAVRIAT UCHUN:
Astraxan davlat universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Filologiya va tillarni oʻqitish: rus tili” ta’lim yoʻnalishiga ajratilgan qabul kvotalari 20 nafar: 2+2
Astraxan davlat universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Buxgalteriya hisobi va audit (tarmoqlar bo`yicha)” ta’lim yoʻnalishiga ajratilgan qabul kvotalari 50 nafar: 2+2
Belorus milliy texnika universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Arxitektura (turlari bo`yicha)” ta’lim yoʻnalishiga ajratilgan qabul kvotalari 25 nafar: 2,5+2
MAGISTRATURA MUTAXASSISLIGI UCHUN:
Altay davlat universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Tarix (yo`nalishlar va faoliyat turi bo`yicha)” mutaxassisligiga ajratilgan qabul kvotalari 6 nafar: 1+1
Astraxan davlat universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Bank ishi (faoliyat turlari bo`yicha)” mutaxassisligiga ajratilgan qabul kvotalari 10 nafar: 1+1
Astraxan davlat universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Qiyosiy tilshunoslik, lingvistik tarjimashunoslik (tillar bo`yicha)” mutaxassisligiga ajratilgan qabul kvotalari 10 nafar: 1+1
Mogilyev davlat oziq-ovqat universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan “ Oziq-ovqat maxsulotlarini ishlab chiqarish va qayta ishlash texnologiyasi (mahsulot turlari bo`yicha)” mutaxassisligiga ajratilgan qabul kvotalari 20 nafar: 1+1
Belorusiya davlat texnologik universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan “Kimyoviy texnologiyalar (ishlab chiqarish turlari bo`yicha)” mutaxassisligiga ajratilgan qabul kvotalari 10 nafar: 1+1
Eslatib oʻtamiz: Ushbu dasturlar bilan bogʻliq qoʻshimcha ma’lumotlarni universitetning Matbuot xizmati (@URDU_PRESSA) telegram kanali orqali e’lon qilib boriladi.
Ushbu qoʻshma taʼlim dasturlarida talaba bo`lish istagida bo`lsangiz quyidagi havola orqali onlayn ariza topshiring: http://qtd.urdu.uz
Zarur hujjatlar:
1. Passportning rus tiliga tarjimasi (notariusdan tasdiqlangan holda) ro‘yxatga olingan joyi nusxasi bilan (PDF shaklda);
2. Abituriyentning 3,5 x 4,5 sm formatdagi 6 ta rasmi (PDF shaklda);
3. Umumiy o‘rta (attestat) yoki o‘rta maxsus (diplom) ma’lumot bo‘yicha hujjatning rus tiliga tarjimasi (notariusdan tasdiqlangan holda) ilovasi bilan (PDF shaklda).

Ургенчский государственный университет приглашает абитуриентов учиться по совместным образовательным программам
В настоящее время в Ургенчском государственном университете действуют 3 совместные программы бакалавриата и 5 совместных магистерских программ.
Официально утверждены квоты приема по совместным образовательным программам Ургенчского государственного университета на 2021-2022 учебный год.
Прием на участие в этих программах продлится с 15 сентября по 5 октября этого года.
Абитуриенты смогут подавать заявки на следующие совместные учебные программы:
ДЛЯ СТУДЕНТОВ:
Норма приема на курс «Филология и преподавание языков: русский», организованная совместно с Астраханским государственным университетом 20 человек: 2 + 2
Норма приема по направлению «Учет и аудит (по отраслям)», организованная совместно с Астраханским государственным университетом 50 человек: 2 + 2
Нормы приема на образовательное направление «Архитектура (по видам)», организованное совместно с Национальным техническим университетом Беларуси 25 человек: 2,5 + 2.
НА СТЕПЕНЬ МАГИСТРАТОРА:
Норма приема на специальность «История (по направлениям и видам деятельности)», организованная совместно с Алтайским государственным университетом 6 человек: 1 + 1
Нормы приема по специальности «Банковское дело (по видам деятельности)», организованной совместно с Астраханским государственным университетом 10 человек: 1 + 1
Норма приема на специальность «Сравнительное языкознание, лингвистический перевод (по языкам)», организованная совместно с Астраханским государственным университетом 10 человек: 1 + 1
Норма приема на специальность «Технология производства и переработки пищевых продуктов (по видам продукции)», организованная совместно с Могилевским государственным продовольственным университетом 20 человек: 1 + 1
Квота приема на специальность «Химическая технология (по видам производства)», организованная совместно с Белорусским государственным технологическим университетом, составляет 10 человек: 1 + 1.
Обратите внимание: дополнительная информация об этих программах будет сообщена пресс-службой университета (@URDU_PRESSA) в телеграмме.
Если вы хотите стать студентом этих совместных образовательных программ, подайте заявку онлайн по следующей ссылке: http://qtd.urdu.uz
Необходимые документы:
1. Русский перевод паспорта (нотариально заверенный) с копией места регистрации (в формате PDF);
2. 6 фотографий абитуриента в формате 3,5 х 4,5 см (в формате PDF);
3. Общее среднее (аттестат) или среднее специальное (диплом) с переводом документа на русский язык (нотариально заверенный) (в формате PDF).