Tadbirni fakultet dekani dosent X.Polvonov kirish so‘zi bilan ochib berdi. U o‘z so‘zida mavzuning dolzarbligi borasida to‘xtalib, bugungi tadbir epidemiologik vaziyatdan kelib chiqib, zom dasturi orqali onlayn tarzda olib borilayotganligini aytib o‘tdi hamda fakultet dekani tadbir ishtirokchilari, mehmonlari va ishtirokchilari bilan tanishtirib o‘tdi.
Keyin so‘zni viloyat suv xo‘jaligi boshqarmasi yetakchi mutaxassisi Sanjar Matyoqubov so‘z olib, bugungi kunda suv resurslari va ularni miqdori va sifati borasida to‘xtalib o‘tdi. So‘ng O‘zbekiston Ekologik partiyasi viloyat kengashi rais o‘rinbosari B.Qalandarov so‘z olib, suvning ahamiyati, suv resurslari va u bilan bog‘liq tarixiy jarayonlar borasida gapirib o‘tdi.
Shundan so‘ng kafedra mudiri S.Babajanova, kafedra dotsentlari Sh.Babadjanova va A.Masharipovlar, o‘qituvchilar X.Qurbanboeva va R.Xajievlar so‘zga chiqib, suv, suvni tejash, undan oqilona foydalanish, suv borasida olib borilayotgan ilmiy tadqiqotlar va boshqalar to‘g‘risida to‘xtalib o‘tdilar.
Shundan keyin mavzu yuzasidan talabalar tomonidan berilgan savollarga mutaxassislar tomonidan javoblar berildi. Ushbu tadbir baxs-munozaralarga boy, qizg‘in savol-javoblar ostida bo‘lib o‘tdi.

Мероприятие открыл декан факультета, доцент Х. Полвонов. Он рассказал об актуальности темы, отметив, что сегодняшнее мероприятие основано на эпидемиологической ситуации и проводится в режиме онлайн через программу, а декан факультета представил участников, гостей и участников мероприятия.
Затем слово было предоставлено Санжару Матёкубову, ведущему специалисту областного управления водных ресурсов, который рассказал о водных ресурсах, их количестве и качестве. Заместитель председателя областного совета Экологической партии Узбекистана Б. Каландаров рассказал о важности воды, водных ресурсов и связанных с ними исторических процессов.
Затем заведующая кафедрой С.Бабаджанова, доценты Ш.Бабаджанова и А.Машарипов, преподаватели Х.Курбанбаева и Р.Хаджиев рассказали о воде, водосбережении, рациональном использовании воды, научных исследованиях по воде.
После этого на вопросы студентов по теме ответили эксперты. Мероприятие было полно споров и горячих вопросов и ответов.