Tadbirni fakultet dekani dosent X.Polvonov kirish so‘zi bilan ochib berdi. U o‘z so‘zida mavzuning dolzarbligi borasida to‘xtalib, bugungi tadbir epidemiologik vaziyatdan kelib chiqib, zom dasturi orqali onlayn tarzda olib borilayotganligini aytib o‘tdi hamda fakultet dekani tadbir ishtirokchilari, mehmonlari va ishtirokchilari bilan tanishtirib o‘tdi.
Keyin so‘zni viloyat suv xo‘jaligi boshqarmasi yetakchi mutaxassisi Sanjar Matyoqubov so‘z olib, bugungi kunda suv resurslari va ularni miqdori va sifati borasida to‘xtalib o‘tdi. So‘ng O‘zbekiston Ekologik partiyasi viloyat kengashi rais o‘rinbosari B.Qalandarov so‘z olib, suvning ahamiyati, suv resurslari va u bilan bog‘liq tarixiy jarayonlar borasida gapirib o‘tdi.
Shundan so‘ng kafedra mudiri S.Babajanova, kafedra dotsentlari Sh.Babadjanova va A.Masharipovlar, o‘qituvchilar X.Qurbanboeva va R.Xajievlar so‘zga chiqib, suv, suvni tejash, undan oqilona foydalanish, suv borasida olib borilayotgan ilmiy tadqiqotlar va boshqalar to‘g‘risida to‘xtalib o‘tdilar.
Shundan keyin mavzu yuzasidan talabalar tomonidan berilgan savollarga mutaxassislar tomonidan javoblar berildi. Ushbu tadbir baxs-munozaralarga boy, qizg‘in savol-javoblar ostida bo‘lib o‘tdi.

The event was opened by the Dean of the Faculty, Associate Professor H. Polvonov. He spoke about the urgency of the topic, noting that today's event is based on the epidemiological situation and is carried out online through the program, and the dean of the faculty introduced the participants, guests and participants of the event.
Then the floor was given to Sanjar Matyokubov, a leading specialist of the regional water management, who spoke about water resources and their quantity and quality. B. Kalandarov, Deputy Chairman of the Regional Council of the Ecological Party of Uzbekistan, spoke about the importance of water, water resources and related historical processes.
Then the head of the department S.Babajanova, associate professors Sh.Babadjanova and A.Masharipov, teachers H.Kurbanbaeva and R.Khajiev spoke about the scientific research on water, water conservation, its rational use, water.
After that, the questions of the students on the topic were answered by the experts. The event was full of controversy and heated questions and answers.