Joriy yilning 14-dekabr kuni Rossiya Federatsiyasining Udmurtiya davlat universiteti bilan Urganch davlat universiteti o'rtasida onlayn uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda UrDU rektori B.Abdullayev, O'quv ishlar bo'yicha prorektori S. Xodjaniyazov va Xalqaro hamkorlik bo'yicha G'.O'razboyevlar ishtirok etdilar.
Suhbat avvalida UrDU rektori B.Abdullayev Udmurtiya davlat universitetiga tashrifi chog'idagi taassurotlarini o'rtoqlashdi.
✔️Mazkur uchrashuvda kelgusida talaba va professor-o'qituvchilar almashinuvi, yozgi maktablar tashkil etish va bitiruvchilarni Udmurtiya davlat universiteti magistratura dasturlariga jalb etish, qoʻshma taʼlim dasturlarini yoʻlga qoʻyish boʻyicha ikki universitet o'rtasida oʻzaro hamkorlik dasturi imzolandi.

On December 14, an online meeting was held between Udmurt State University of the Russian Federation and Urgench State University.
The meeting was attended by the rector of UrSU B.Abdullayev, vice-rector for Academic Affairs S.Khodjaniyazov and G.Urazbaev vice-rector for International Cooperation.
At the beginning of the conversation, the rector of UrSU B.Abdullayev shared his impressions during his visit to Udmurt State University.
At the meeting, a program of cooperation was signed between the two universities on the exchange of students and faculty, the organization of summer schools and the involvement of graduates in master's programs of Udmurt State University, the establishment of joint educational programs.