Joriy yilning 14-dekabr kuni Rossiya Federatsiyasining Udmurtiya davlat universiteti bilan Urganch davlat universiteti o'rtasida onlayn uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda UrDU rektori B.Abdullayev, O'quv ishlar bo'yicha prorektori S. Xodjaniyazov va Xalqaro hamkorlik bo'yicha G'.O'razboyevlar ishtirok etdilar.
Suhbat avvalida UrDU rektori B.Abdullayev Udmurtiya davlat universitetiga tashrifi chog'idagi taassurotlarini o'rtoqlashdi.
✔️Mazkur uchrashuvda kelgusida talaba va professor-o'qituvchilar almashinuvi, yozgi maktablar tashkil etish va bitiruvchilarni Udmurtiya davlat universiteti magistratura dasturlariga jalb etish, qoʻshma taʼlim dasturlarini yoʻlga qoʻyish boʻyicha ikki universitet o'rtasida oʻzaro hamkorlik dasturi imzolandi.

14 декабря состоялась онлайн-встреча между Удмуртским государственным университетом Российской Федерации и Ургенчским государственным университетом.
Во встрече приняли участие ректор УрГУ Б.Абдуллаев, проректор по учебной работе С.Ходжаниязов и Г.Уразбаев по международному сотрудничеству.
В начале беседы ректор УрГУ Б.Абдуллаев поделился своими впечатлениями от посещения Удмуртского государственного университета.
✔️На встрече была подписана программа сотрудничества двух вузов по обмену студентами и преподавателями, организации летних школ и привлечению выпускников в магистратуру Удмуртского государственного университета, установлению совместных образовательных программ.