Joriy yilning 15-mart kuni Hindistonning O’zbekistondagi Favqulotda va muxtor elchisi Mr.Manish Prabxat  boshchiligidagi delegatsiya Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi. Mehmonlar UrDU rektori B.Abdullayev boshchiligida Xalqaro aloqalar bo`limi vakillari hamda Xorijiy filologiya fakulteti professor-o`qituvchilari tomonidan kutib olindi.
Tashrif davomida, Hindiston o‘quv xonasining ochilishi marosimi bo‘lib o‘tdi. Ushbu o`quv xona Xorijiy filologiya fakultetida joylashgan bo`lib, u yerda innovatsiya va ilmiy tadqiqotlar, Hindiston madaniyati, urf-odatlari talabalarimiz tomonidan o`rganilishi yo`lga qo`yildi.
Mehmonlar Hindiston o‘quv xonasida talabalar uchun yaratilgan sharoitlar, imkoniyatlar bilan tanishdilar.  Shuningdek, universitet talabalari va professor-o‘qituvchilar tomonidan mehmonlar uchun Xorazm lazgisi va  hind raqsi   ijro etildi.
Ochilishi marosimidan so‘ng, universitet rahbariyati va elchixona vakillari madaniyat, ilmiy-innovatsion tadqiqotlar,  ta’lim sohalarida hamkorlik aloqlari hamda istiqboldagi rejalar haqida  muzokaralar olib bordi. Uchrashuv so'nggida har ikki tomon bir-biriga esdalik sovg`alar ulashdi.

ИНДИЙСКАЯ ДЕЛЕГАЦИЯ ПОСЕТИЛА УРГЕНЧСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ
15 марта 2021 года Ургенчский государственный университет посетила делегация во главе с Чрезвычайным и Полномочным Послом Индии в Узбекистане г-ном Манишем Прабхатом. Гостей приветствовали представители отдела международных отношений во главе с ректором УрГУ Б.Абдуллаевым и профессорско-преподавательский состав факультета иностранной филологии.
В рамках визита состоялась церемония открытия индийского класса. Этот класс находится на факультете иностранной филологии, где наши студенты изучают инновации и исследования, индийскую культуру и традиции.
Гости ознакомились с условиями и возможностями, созданными для учащихся в индийском классе. Студенты и преподаватели университета также исполнили для гостей хорезмийский танец лазги и индийский танец.
После церемонии открытия руководство вуза и представители посольства обсудили сотрудничество в сферах культуры, научных и инновационных исследований, образования и планы на будущее. В завершение встречи обе стороны обменялись сувенирами.