Hurmatli talabalar, doktorant va tadqiqotchilar, professor-o'qituvchilar!
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligi hamda Iste’dodli yoshlarni qo’llab-quvvatlash “Ulug’bek” jamg’armasi “Yangi Oʻzbekistonning iste’dodli yoshlari” ilmiy-innovatsion ishlanmalar Respublika tanlovini eʼlon qiladi.
TANLOV SHARTI:
Tanlovga texnika va texnologiya, axborot texnologiyalari, tibbiyot, qishloq va suv xo’jaligi, arxitektura va qurilish sohalari bo’yicha tadqiqotchilar tomonidan olib borilgan ilmiy izlanishlar natijalariga asoslangan ishlanmalar (qurilma, asbob –uskunalar va boshqalar) qabul qilinadi.
Tanlov g’oliblari:
1-o’rin uchun 30 000 000 (o’ttiz million ) so’m
2-o’rin uchun 20 000 000 (yigirma million) so’m
3-o’rin uchun 10 million (o’n million) so’m pul mukofoti va maxsus diplom bilan taqdirlanadi.
Bunda tanlovning har bir yo’nalishi bo’yicha g’oliblar alohida-alohida aniqlanadi.
Tanlovda har bir yo’nalish kesimida:
1-o’rin g’oliblari uchun ( 5 nafar ) jami – 150 mln so’m;
2-o’rin g’oliblari uchun ( 5 nafar ) jami – 100 mln so’m;
3-o’rin g’oliblari uchun ( 5 nafar) jami – 50 mln so’m ajratiladi.
ESLATMA:
Tanlov 2022-yil fevral-aprel oylarida o’tkaziladi.Ilmiy –innovatsion ishlanmalar Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining ilmiy-tadqiqot va innovatsion faoliyatini rivojlantirish boshqarmasiga (nauka@edu.uz electron manzili, telegram: 97 746 37 21) elektron shaklda taqdim etiladi. Mazkur tanlovda 40 yoshgacha bo’lgan talabgorlar ishtirok eta oladi.

The Ministry of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan and the Ulugbek Foundation for Support of Talented Youth announce the Republican contest of scientific and innovative developments "Talented Youth of New Uzbekistan".
CONTEST REQUIREMENTS:
The contest is open to works (devices, equipment, etc.) based on the results of scientific research conducted by researchers in the field of engineering and technology, information technology, medicine, agriculture and water management, architecture and construction.
Contest winners will be awarded:
30,000,000 (thirty million) sums for 1st place
20,000,000 (twenty million) sums for 2nd place
10 million (ten million) sums for 3rd place and a special diploma.
The winners will be determined in each direction of the contest.
In each direction of the contest, the winners will receive a total of:
For the winners of 1st place (5 people) - 150 million sums;
For the winners of 2nd place (5 people) - 100 million sums;
For the winners of 3rd place (5 people) - 50 million sums.
NOTE:
The contest will be held in February-April 2022. Scientific and innovative works provided in electronic version to the Department of Research and Development of Innovative Activities of the Ministry of Higher and Secondary Special Education (nauka@edu.uz e-mail, telegram: 97 746 37 21). Applicants under the age of 40 are eligible to apply.