Hurmatli talabalar, doktorant va tadqiqotchilar, professor-o'qituvchilar!
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligi hamda Iste’dodli yoshlarni qo’llab-quvvatlash “Ulug’bek” jamg’armasi “Yangi Oʻzbekistonning iste’dodli yoshlari” ilmiy-innovatsion ishlanmalar Respublika tanlovini eʼlon qiladi.
TANLOV SHARTI:
Tanlovga texnika va texnologiya, axborot texnologiyalari, tibbiyot, qishloq va suv xo’jaligi, arxitektura va qurilish sohalari bo’yicha tadqiqotchilar tomonidan olib borilgan ilmiy izlanishlar natijalariga asoslangan ishlanmalar (qurilma, asbob –uskunalar va boshqalar) qabul qilinadi.
Tanlov g’oliblari:
1-o’rin uchun 30 000 000 (o’ttiz million ) so’m
2-o’rin uchun 20 000 000 (yigirma million) so’m
3-o’rin uchun 10 million (o’n million) so’m pul mukofoti va maxsus diplom bilan taqdirlanadi.
Bunda tanlovning har bir yo’nalishi bo’yicha g’oliblar alohida-alohida aniqlanadi.
Tanlovda har bir yo’nalish kesimida:
1-o’rin g’oliblari uchun ( 5 nafar ) jami – 150 mln so’m;
2-o’rin g’oliblari uchun ( 5 nafar ) jami – 100 mln so’m;
3-o’rin g’oliblari uchun ( 5 nafar) jami – 50 mln so’m ajratiladi.
ESLATMA:
Tanlov 2022-yil fevral-aprel oylarida o’tkaziladi.Ilmiy –innovatsion ishlanmalar Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining ilmiy-tadqiqot va innovatsion faoliyatini rivojlantirish boshqarmasiga (nauka@edu.uz electron manzili, telegram: 97 746 37 21) elektron shaklda taqdim etiladi. Mazkur tanlovda 40 yoshgacha bo’lgan talabgorlar ishtirok eta oladi.

Уважаемые студенты, докторанты и научные сотрудники, профессора и преподаватели!
Министерство высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан и Фонд поддержки талантливой молодежи имени Улугбека объявляют о проведении Республиканского конкурса научных и инновационных разработок «Талантливая молодежь Нового Узбекистана».
УСЛОВИЯ КОНКУРСА:
На конкурс принимаются разработки (приборы, оборудование и т.п.), основанные на результатах научных исследований, проводимых исследователями в области техники и технологий, информационных технологий, медицины, сельского и водного хозяйства, архитектуры и строительства.
Победители конкурса:
30 000 000 (тридцать миллионов) сумов за 1 место
20 000 000 (двадцать миллионов) сумов за 2 место.
За 3 место будет присуждено 10 миллионов (десять миллионов) сумов и специальный диплом.
Победители будут определены по каждому направлению конкурса.
По каждому направлению конкурса:
Для обладателей 1 места (5 человек) всего - 150 млн.сум;
Для обладателей 2 места (5 человек) всего - 100 млн.сум;
Обладатели 3-го места (5 человек) получат в общей сложности 50 миллионов сумов.
ЗАМЕТКА: Конкурс состоится в феврале-апреле 2022 года.
Научные и инновационные разработки в Управление исследований и развития инновационной деятельности Министерства высшего и среднего специального образования (nauka@edu.uz e-mail, телеграмма: 97 746 37 21 ) предоставляется в электронном виде. К участию допускаются кандидаты в возрасте до 40 лет.