Filologiya fakulteti kunlari doirasida ajoyib tadbirlar o'tkazilmoqda
2022-yilning  10-mart sanasida   “She’riyat shohsupasi”  ko‘rik-tanlovi  bo‘lib o‘tdi.  Unda Filologiya  fakultetining she'riyat ixlosmandlari, nazmga qiziquvchi faol talabalari she’riyat maydonida bahsga kirishdilar.
Tadbirni "O‘zbek tili va adabiyoti" kafedrasi mudiri, dots.S.Matkarimova  ochib berdi.
Tadbirning badiiy qismi 211-guruh talabalari tomonidan tashkillashtirilib, o'zbek she'riyatida o'ziga xos o'rin egallagan shoira Farida Afro'z qalamiga mansub she‘rlar, sahna ko‘rinishlari, kuy-qo‘shiqlar yig‘ilganlar qalbidan chuqur joy egalladi.
1-o'rin:  Saydametova Munisa
2-o'rin: Ismoilova Kamola
3-o'rin: Rajabova Asaloy
Tadbir so‘nggida tanlov g‘oliblari hamda kechaning  faol talabalariga  “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi mudiri, dots.S.Matkarimova  tomonidan Faxriy yorliq hamda esdalik sovg'alari topshirildi.

On March 10, 2022, the Poetry Poetry Competition was held. Poetry enthusiasts and active students of the Faculty of Philology competed in the field of poetry.
The event was opened by the head of the department "Uzbek language and literature", docent S. Matkarimova.
The artistic part of the event was organized by the students of the 211th group. took place.
Five participants of the Faculty of Philology took an active part in the competition in all conditions and were judged by a panel of judges. According to the results of the competition:
1st place: Saidametova Munisa
2nd place: Ismailova Kamola
3rd place: Rajabova Asaloy
At the end of the event, the winners and active students of the evening were awarded certificates of honor and souvenirs by the head of the department "Uzbek language and literature", Associate Professor S. Matkarimova.
At the event, the jury noted that this traditional competition plays an important role in identifying and supporting students who are creative and work tirelessly.