Oʻz oʻrnida yoshlarimiz ham oʻzining vatanparvarligi, fidoyiligi, tashabbuskorligi hamda ilmga boʻlgan qiziqishi, namunali xulqi va goʻzal tarbiyasi bilan bu ishonchni oqlashga sidqildildan bel bogʻlamoqdalar. Bunday ilmsevar, tirishqoq va har tomonlama ilgʻor yoshlar Urganch davlat universitetida ham bisyordir. Universitet rektori Baxrom Abdullayev shunday talabalardan bir guruhining ota-onalari va ular yashayotagn mahalla fuqarolari yigʻini raislariga Minnatdorchilik xatlarini yoʻlladi.
Xususan, kecha 31-mart sanasida Tabiiy fanlar fakulteti tyutorlari tomonidan fakultetning iqtidorli talabalardan biri, ko‘plab tanlov, festival va forumlar faoli, “Biologiya” yoʻnalishi 3-bosqich talabasi Raxmatova Guli Rustamovnaning yashash manziliga va mahallasiga borib, yoshlarni tarbiyalashda masʼuliyat bilan yondashganliklari uchun MFY raisi R.Yunusovga va talabaning ota-onasiga Minnatdorchilik xatini mamnuniyat ila topshirdilar.

Сегодня вся страна испытывает большое доверие к молодежи. Потому что они – основоположники нашего будущего, основоположники развития науки и силы, способной выразить честь страны, гордость народа.
В свою очередь, наша молодежь своим патриотизмом, целеустремленностью, инициативой и интересом к науке, образцовым поведением и хорошим воспитанием искренне побуждает завоевать это доверие. Такая знающая, трудолюбивая и разносторонняя молодежь есть и в Ургенчском государственном университете. Ректор вуза Бахром Абдуллаев направил благодарственные письма родителям группы таких студентов и председателям махалли, в которой они проживают.
В частности, вчера, 31 марта, тьюторы факультета естественных наук посетили резиденцию и махаллю Рахматовой Гули Рустамовны, одной из талантливых студенток факультета, активной учащейся во многих конкурсах, фестивалях и форумах, студентки 3 курса "Биология". Вручены благодарственные письма председателю МФЮ Р.Юнусову и родителям студента.