Bugun, 5-aprel sanasida Urganch davlat universiteti huzuridagi ilmiy daraja beruvchi PhD.03/30.11.2021.T.55.06 raqamli Ilmiy kengashning ilk himoyasi boʻlib oʻtdi.
Mazkur Ilmiy kengashda 02.00.13-Noorganik moddalar va ular asosidagi materiallar texnologiyasi ixtisosligi boʻyicha Kimyoviy texnologiyalar fakulteti “Kimyoviy texnologiyalar” kafedrasi oʻqituvchisi Atashev Elyor Atashevich texnika fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan “Markaziy Qizilqum fosforitlari va Zinelbuloq magnezit homashyolari asosida magniyli azosuperfosfatlar olish texnologiyasi” mavzusidagi dissertatsiyasini 100 % ovoz bilan muvaffaqiyatli himoya qildi.

Today, on April 5, the first defense of the Academic Council PhD.03 / 30.11.2021.T.55.06 was held at Urgench State University.
Atashev Elyor Atashevich, a lecturer at the Department of Chemical Technology, Faculty of Chemical Technology, specialty 02.00.13-Technology of inorganic substances and materials based on them, wrote a dissertation for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Central Kyzylkum Phosphorites successfully defended his dissertation on "Technology of obtaining magnesium azosuperphosphates" with 100% vote.