HAMKORLIK ALOQALARINI MUSTAHKAMLASH YOʻLIDA
Urganch davlat universiteti hamda Belorus davlat oziq-ovqat universiteti oʻrtasidagi shartnomaga asosan, hozirda UrDU Kimyoviy texnologiyalar fakultetining 6 nafar talabasi Belorus davlat oziq-ovqat universitetida 1+1 qoʻshma taʼlim dasturi asosida “Oziq-ovqat texnologiyasi” mutaxassisligi boʻyicha magistraturada tahsil olishmoqda.
2022-yil 9-aprel kuni UrDU Kimyoviy texnologiyalar fakulteti professori  M.Jumaniyazov Belorus davlat oziq-ovqat universiteti boʻldi. Tashrif doirasida magistraturada taʼlim olayotgan talabalarni oʻqishi va yashash sharoitlari bilan tanishdi. Talabalar bilan mavjud ehtiyojlarini muhokama qildi.
Shuningdek, ikki universitet o‘rtasida hamkorlikni yanada mustahkamlash,  professor-o‘qituvchilar almashinuvi, qo‘shma taʼlim dasturlarni koʻpaytirish boʻyicha Belorus universiteti maʼmuriyati bilan muzokaralar olib bordi.

According to the agreement between Urgench State University and the Belarusian State University of Food, 6 students of the Faculty of Chemical Technology of UrSU are currently studying for a master's degree in Food Technology at the Belarusian State University of Food on the basis of a 1 + 1 joint program.
On April 9, 2022, Professor of the Faculty of Chemical Technology of UrSU M.Jumaniyazov became the Belarusian State Food University. During the visit, he got acquainted with the study and living conditions of master's students. Discussed current needs with students.
He also held talks with the administration of the University of Belarus on further strengthening cooperation between the two universities, the exchange of professors and teachers, the expansion of joint educational programs.