Oliy taʼlim muassasalarida Mini futbol boʻyicha sport musobaqalari boʻlib oʻtmoqda.
Jumladan, ushbu sport musobaqalarining birinchi guruhlararo saralash bosqichlari Urganch davlat universitetining barcha fakultetlarida 5-7 may kunlari oʻtkazilmoqda.
Bugun, 5-may kuni mazkur saralash bosqichining ochilish marosimi boʻlib oʻtdi. UrDU Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov musobaqani ochib berib, jamoalarga omad tiladi.
Ushbu bosqichda Urganch davlat universitetida 220 dan ortiq jamoalar ishtirok etishi kutilmoqda.
Barcha fakultetlarda gʻolib boʻlgan jamoalar 10-11 may kunlari oʻtkaziladigan universitet bosqichida (fakultetlararo) bellashadilar.

Соревнования по мини-футболу проводятся в высших учебных заведениях.
В частности, первые отборочные туры этих спортивных соревнований проходят на всех факультетах Ургенчского государственного университета 5-7 мая.
Торжественное открытие этого отборочного тура состоялось сегодня, 5 мая. Первый проректор по работе с молодежью и духовно-воспитательной работе УрГУ С.Давлетов открыл соревнования и пожелал удачи командам.
Ожидается, что в этом туре в Ургенчском государственном университете примут участие более 220 команд.
Команды-победители со всех факультетов сразятся в университетском туре (межфакультетском) 10-11 мая.