Oliy ta’lim tizimidagi keng miqiyosdagi milliy islohotlarni qo’llab quvvatlash
Oliy ta’lim tizimidagi keng miqiyosdagi milliy islohotlarni qo’llab quvvatlash, OTMlar uchun xalqaro hamkorlikni va imkoniyatlarni kengaytirish maqsadida “Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligi Britaniya Kengashi bilan hamkorlikda 3 yilga mo’ljallangan yangi EMI (English as a medium of instruction) turli yo’nalishdagi fanlar va modullarni ingliz tilida o’qitish tajribasini rivojlantirishga qaratilgan.
Mazkur loyihani amalga oshirish va milliy hamkorlikni aniqlab olish maqsadida Britaniya Kengashi Respublika OTMlari orasida tanlov e’lon qildi va 13 ta ta’lim muassasasi tanlab olindi. Tanlovda Urganch Davlat Universitetidan ko’plab o’qituvchilar ariza topshirishdi va tanlov natijalari 28-sentabr kuni e’lon qilindi. 5 nafar tanlov g’oliblari 2-4 oktabr kunlari Toshkentda Buyuk Britaniya hamkorlar bilan bo’lib o’tgan ilk uchrashuvda qatnashib kelishdi.

Министерство высшего и среднего специального образования совместно с Британским Советом запустит новый трехлетний курс EMI
Министерство высшего и среднего специального образования совместно с Британским Советом запустит новый трехлетний курс EMI, предлагающий различные дисциплины и модули на английском языке, с целью расширения национальных возможностей в сфере высшего образования, международного сотрудничества и возможностей для вузов. и развитие опыта преподавания языка.
Британский Совет объявил конкурс среди университетов страны для реализации этого проекта и определения национального сотрудничества. Многие преподаватели из Ургенчского государственного университета подали заявки на участие в конкурсе, и результаты были объявлены 28 сентября. Победители конкурса приняли участие в первой встрече с британскими партнерами в Ташкенте 2-4 октября.